Melas Gibsonas, antisemitizmas, Palestinos konfliktas

Šiandien perskaičiau Rabbi Shmuley Boteach, vieno iš Beliefnet.com rašytojų, atsiliepimą apie neseną Melo Gibsono išsiliejimą apie žydus. Vairavo aktorius išgėręs ir, ko gero, nesusilaikė nepasakęs kaip galvoja, ale „f—ing Jews are responsible for all the world’s wars“. Bent jau tokią, gan itikinamą interpretaciją pateikia Rabbi Shmuley Boteach.

Pasak autoriaus, Gibsono išsiliejimas ant jį sulaikiusio policininko patvirtina, kad antisemitinė gaida yra ir Gibsono finansuotame ir pastatytame filme „Kristaus kančia“. Pats Gibsonas tai anksčiau neigė, ir atsisakė įterpti pastabą filmo pradžioje apie tai, kad filmas neskatina antisemitizmo, ir kad Kristų iš tiesų nukryžiavo ne žydai, bet romėnai.

Dėl šio antisemitinio pareiškimo Gibsonas vėliau atsiprašė. Manau, ir turėjo. Kur kas labiau, nei už „aštriadančius lietuvius“, kas matyt tebuvo nevykusi iliustracija. Nėra reikalo išskirti vienos tautos iš kitų, joje, kaip ir kitose, yra ir gerų, ir blogų žmonių.

Tačiau tokio išskyrimo neturėtų daryti ir likęs pasaulis. Kuris dažnai išskiria žydus pozityviąja prasme – jie yra tauta kuriai pataikaujama, ir kurios įsteigtos valstybės politines institucijas kritikuoti reikia kur kas atsargiau, nei bet kurios kitos tautos. Žinoma, taip siekiama atstatyti istorinį teisingumą, bent kažkaip kompensuoti halokausto tragediją. Tačiau pasaulio bendruomenei nereikėtų dėl vienos tautos aukoti kitos, kas, atrodo, vyksta Izraelio – Palestinos konflikto atžvilgiu.


Paskelbta

,

sukūrė

Komentarai

Atsakymai į “Melas Gibsonas, antisemitizmas, Palestinos konfliktas”: 2

 1. dado1945 avataras
  dado1945

  Viename žurnale labai gerai buvo aprašyta situacija tarp izraelio ir palestinos „two fucked up nations”. Jeigu žinai stebuklingą receptą kaip pasiekti taiką artimuosiuose rytuose tai pirmyn. Kolkas niekas nežino 🙂

 2. Jaro avataras
  Jaro

  Įdomios mintys.

  Kaip spręsti palestinos ir izraelio konfliktą? Nežinau, bet dabar tai tikrai daroma kažkaip keistai. Daug kalbų ir jokio rezultato :/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.