Žymų Archyvai: kubuntu

Kaip efektyviai rengti nuasmenintas skaitmenines dokumentų kopijas kompiuteriu su Linux OS

Programos Okular ženklas

Neseniai tinklaraščio įraše paaiškinau, kaip efektyviai rengti nuasmenintas dokumentų kopijas naudojant kompiuterį su Windows operacine sistema, programomis PDF-XChange-Viewer ir PDFCreator. Šis įrašas, kaip matau, tuoj taps populiariausiu mano tinklaraščio įrašu. O šiandien papasakosiu, kaip dokumentus efektyviai nuasmeninti kompiuteriu su Linux OS.

Ar tai nors kiek sudėtingiau? Ne. Atvirkščiai, kompiuterio parengimas darbui daug paprastesnis. Nereikia specialiai siųstis dviejų programų, jaudintis dėl to, ką tos programos bando daryti kompiuteryje jas diegiant. Visos šioje instrukcijoje nurodytos programos bus atvirojo kodo, nemokamos, ir įdiegiamos operacinėje sistemoje standartiniu būdu.

PROGRAMINĖS ĮRANGOS PARENGIMAS

Taigi, kaip ir Windows kompiuterio atveju, mums reikės programos, kuria uždengsime asmens duomenis nuskenuotame PDF dokumente ir programos, kuria „išspausdinsime“ sutvarkytą PDF dokumentą, paversdami jį tokiu PDF dokumentu, kuriame asmens duomenys bus panaikinti negrįžtamai. Pastaroji programa, virtualusis spausdintuvas, yra įdiegta visuose Linux distributyvuose iš anksto. Toliau skaityti Kaip efektyviai rengti nuasmenintas skaitmenines dokumentų kopijas kompiuteriu su Linux OS

Kubuntu OS atnaujinimo staigmenos

Taigis apturėjau nuotikį su Kubuntu atnaujinimu.

Standartinis Kubuntu atnaujinimas į naujesnę, šiuo atveju – Breezy Badger (angl.: linksmasis barsukas – tie ubuntistai visgi turi jumoro jausmą) atnaujinimas vyksta nurodant /etc/apt/sources.list byloje naujosios versijos repozitorijas ir po to terminale įvykdžius dvi komandas:

sudo apt-get update; sudo apt-get dist-upgrade

Atnaujinimas ėjo lyg ir nieko, neblogai, tik kažkodėl branduolys liko senas (ar taip turi būti, ar taip buvo todėl, kad buvau įdiegęs ne 386, o 686 branduolius – nežinau). Vakar po atnaujinimo pagaliau pamėginau įjungti sistemą. Viskas gerai iki grafinės aplinkos startavimo, o po „Starting KDM…“ pamačiau visiškai juodą ekraną. Niekas neveikia… Toliau skaityti Kubuntu OS atnaujinimo staigmenos