Žymų Archyvai: internetas

Šis tinklaraštis nuo šiandien Jums siūlomas saugiu šifruotu ryšiu

Let's Encrypt svetainės vaizdas

Dar tik prieš metus svetainės autentiškumą garantuojantys, ir tuo pačiu – saugų, šifruotą ryšį užtikrinantys SSL sertifikatai buvo kainuojantis malonumas. Tačiau nuo šių metų, Let’s Encrypt iniciatyvos dėka, tai tapo iš esmės nemokamu dalyku.

Taigi, šiandien pertvarkiau savo tinklaraštį, kad veiktų su SSL. Taigi, dabar prie dg.lapas.info galite jungtis visiškai saugiai, komunikacija tarp svetainės ir jūsų naršyklės vyks šifruotu ryšiu 🙂 Ir netgi pataisiau visas „nesaugias“ nuorodas į paveikslėlius ir kitus failus svetainėje, tad Firefox ir kitos naršyklės Jūsų, mieli skaitytojai, nebegąsdins pranešimais apie „blokuojamą nesaugų turinį“.

Didelės praktinės reikšmės tai, ko gero, neturi. Neteikiu jokių mokamų paslaugų, net ir registruotis savo tinklaraštyje skaitytojams nesudarau galimybės, tad jokių jautrių vartotojų duomenų mano tinklaraštis nekaupia. Tačiau vis tiek smagu, kad, Let’s Encrypt tarnybos dėka tai padaryti pasidarė paprasta.

Ir gal Google man duos šiek tiek aukštesnį reitingą ta proga.

Tiesą sakant, patį Let’s Encrypt sertifikatą už mane įdiegė tinklaraščio talpintojas, ir iki šiol neradau, kaip tai paprastai padaryti. Matyt, kažkas ne iki galo sutvarkyta vhost.lt talpinimo paslaugos įrankiuose. Tačiau tokią galimybę jau teikia ir kiti talpintojai, ir tai tikrai nėra sudėtinga.

Į internetą – per mobilųjį telefoną

Šiandien pagaliau pavyko įgyvendinti savo gal kiek vaikišką norą prisijungti prie interneto iš savo nešiojamojo kompiuterio per mobilųjį telefoną. Tiesa, šiandien buvo ir pirmoji diena, kai tai bandžiau padaryti.

Kiekvieną kartą leisdamas kppp programą vis labiau nusivildavau. Ji tarsi nulūždavo. Jau nebesitikėjau kad pavyks, bet pavyko! Pasirodo, tereikėjo programą paleisti administratoriaus (root) teisėmis. (Nesuprantantiems, kas čia per burtai: mano nešiojamajame kompiuteryje sukasi Kubuntu, vienas iš Linux variantų.) Toliau skaityti Į internetą – per mobilųjį telefoną

„Jūs naudojate nesaugų proxį…“ ir kaip šią problemą apeiti

Ar teko susidurti su panašiu įrašu bandant prisijungti prie IRC tinklo „Aitvaras“? Man tenka gan dažnai, kai jungiuosi naudodamasis Lietuvos telekomo (dabar – Teo) ryšiu. Po to gauni pranešimą „You have been autokilled“ *. Nemalonu, bet ką gi, perstartuoji susijungimą su internetu, gauni naują IP adresą…

O kas, jei gauni vis tą patį ir tą patį IP adresą, kaip mums nutiko vakar, ir užvakar, naudojantis Bitės GPRS ryšiu? Toliau skaityti „Jūs naudojate nesaugų proxį…“ ir kaip šią problemą apeiti

Savaitgalis ir Google WAP

Štai ką tik pusryčiavau Mindaugo g. Maxima esančioje Delano kavinėje. Mėgstu ten kartą per savaitę papusryčiauti, pasėdėti ramiai ir patogiai, suvalgyti omletą, išgerti kavos…

Šiandien, besėdėdamas, pamėginau su savo Siemens C60 mobiliu panaršyti internetą. Taigi, prisijungiau prie religija.lt angliškosios versijos per Google teikiamą paslaugą, kuri paprastą puslapį paverčia wap puslapiu, ir perskaičiau savo prieš ketvertą metų rašytą straipsnį.

Na ir neblogai gi aš rašydavau anais laikais 🙂 Šiandien taip nebesigauna 🙂

Žinoma, puslapis ne taip greitai įsikelia, kaip per DSL, bet, turėti galimybę naršyti internetą sėdint kavinėje su miniatiūriniu mobiliuoju telefonu – puikus dalykas. Šauni ta Google kompanija, puikias technologijas įgyvendina.

Persikėliau

Na štai, migravimas į naujai įsigytą domeną lapas.info pavyko. Dabar beliko užsiregistruoti iš naujo lietblogs, hey.lt, 120×60.lt sistemose, paieškos svetainėse, atnaujinti wordpress versiją iki 2-osios… Vienžo, tik keletas nedidelių darbelių, kuriems kaip tik visiškia nėra laiko. Na, bet žingsnis po žingsnio vėl išnirsiu internetinėje erdvėje.