Žymų Archyvai: konferencija

Konferencija Slovėnijoje – 3 diena

Buvau pasiryžęs parašyti kažką kasdien, aprašyti konferencijos eigą, tačiau aiškiai nepaskaičiavau galimybių. Štai ką tik grįžau iš šiandienos renginių, dabar jau be dešimt dvylika čia, Slovėnijoje, o juk Lietuvoje – jau ir beveik pirma nakties…

Taigi, apie antrą dieną – kada kitą kartą, papasakosiu geriau apie šiandieną. Papasakosiu tik trumpai apie ekskursijas.

Šiandien diena buvo tikrai turininga: konferencijos sesijos vyko pirmojoje dienos pusėje, o po pietų keliavome pažiūrėti Škocjan uolų to paties pavadinimo regioniniame parke. Labai įspūdingas kraštovaizdis pakeliui – prie kalnų vis dar nesijaučiu pripratęs, ir jie man kelia nuostabą. O ką jau kalbėti apie pačias olas. Didinga. Keletas nuotraukų ir nemažai įdomių faktų yra oficialioje parko svetainėje.

Išlindę iš olos keliavome į Liublianą – Slovėnijos sostinę, tačiau dėl kamščių šiek tiek pavėlavome ir turas truko tik kiek daugiau kaip pusvalandį. Liublianos senamiestis tikrai gražus, puiki architektūra – bet tik tiek ir esu kompetentingas pasakyti architektūros tema 🙂 Gatvės švarios ir komercijos nesubjaurotos.

Po turo – vakarienė vietiniame restorane Sokol, kur mus eilinį kartą vaišino trauktine (šį kartą – su mėlynėmis) ir vynu ir dar kartą vynu – bet šį kartą su kolega iš Lietuvos pasiprašėme alaus ir pavyzdžiu užkrėtėme greta sėdėjusius vengrus ir net jų Konstitucinio Teismo pirmininką.

Su lenkų teisėju maloniai pabendravome apie Lietuvos ir Lenkijos valstybės istoriją bei dabartines realijas Lietuvoje. Gal ir nenuostabu – Lietuvą ir Lenkiją teisiniu požiūriu sieja glaudus ryšys, bendra valstybė, pirmasis statutas ir pan. Teisėjas istoriją žinojo kiaurai – išilgai, man tik linkčioti beliko. Ir vėl tas išsilavinimo stygius 🙂

Baigiu rašyt, nes rytoj vėl anksti keltis. Labanakt 🙂

Slovėnija ir konferencija apie religijos laisvę

Kėliausi ketvirtą ryto ir kviečiausi taksi, kad už 50 litų iš Krakiškių sodų 16-osios gatvės patekčiau į Vilniaus tarptautinį oro uostą. Patekau. 12 valandą jau buvau Brdo mieste Slovėnijoje, kur keturias dienas dalyvausiu konferencijoje „Teisiniai religijos laisvės aspektai“. Konferenciją organizuoja Slovėnijos Respublikos Vyriausybės įstaiga religinių bendruomenių klausimams spręsti.

Kelionė praėjo ramiai, be jokių nuotykių. Visai netyčiom lektuve greta atsisėdo kaimynė iš namo, kuriame anksčiau gyvenau. Ji, pasirodo, irgi keliauja į Slovėniją, tad net ir nuobodžiauti kelionėje neteko.

Į šią konferenciją vykstu darbovietės – Teisingumo ministerijos – siuntimu.

1 diena.

Pirmieji įspūdžiai puikūs: jau leidžiantis lėktuvui galėjau pasigrožėti Slovėnijos kalnais (čia yra kažkokia Alpių atšaka, kalnų aukštis siekia beveik 3 km). Oras šiek tiek šiltesnis nei Vilniuje ar Varšuvoje. Puiku, Vilniuje jau buvo gerokai per šalta.. Iš kelių greitų persimetimų su viena iš konferencijos organizatorių suprantu, kad slovėnai be galo didžiuojasi savo šalimi ir jos gamta: jūra, ežerais, kalnais, miškais… Ką ir besakysi, yra kuo…

Slovėnijos gamta

Oro uoste pasitinka konferencijos organizatoriai, palaukia, kol iš bankomato išsitrauksiu 80 € (kaži, kiek už pačią operaciją bankas pasiims) ir per 15 min nuveža į Brdo esantį viešbutį Kokra. Viešbutis puikus, kaip puiku ir tai, kad jį apmoka konferencijos organizatoriai. Rytoj prasideda tikrieji konferencijos renginiai, tad turėsiu galimybę pasižiūrėti, kur Slovėnijos pirmininkavimo Europos Sąjungai laikotarpiu posėdžiavo Europos Sąjungos Taryba. Konferencijos vieta pasirinkta būtent čia.

Vakare, 19 val (Lietuvoje tuo metu jau 20 val.) – vakarienė, skirta konferencijos svečiams pasibendrauti. Pietauju su senu pažįstamu iš Lietuvos Konstitucinio Teismo, atvykusio į tą pačią konferenciją, ir Amanda Van Eck – Londone veikiančios organizacijos INFORM konsultante. Taip pat pažįstama iš senesnių laikų. Maloniai pasikalbam, apsikeičiam naujienomis – kur kokių religinių judėjimų atsirado, kokios pagrindinės problemos Londone ir Lietuvoje, kiek tai susiję su naujaisiais religiniais judėjimais.

Grįžtu į savo kambarį, laikas miegoti. Tikiuosi užteks ūpo parašyti ir rytoj, ir poryt…