Religija

Religija domiuosi jau nuo kokių 1992 m. kai iš „užsispyrusio ateisto“ tapau krikščioniu vienoj veržlioj, sparčiai tuo metu Lietuvoj plitusioj bendruomenėj.

Žinoma, dabar su šypsena atsimenu, ir koks „ateistas“ tuo metu buvau (tiesiog per daug skaičiau apie blogiukus konkistadorus, actekų ir inkų nukariautojus, kurie, Kristaus nelaimei, buvo krikščionys), ir kokiu „krikščioniu“ tapau. Daugiausiai toje krikščionybėje buvo turbūt puikybės prieš tuos, kurie buvo „mažiau krikščionys“ nei aš. Penkiolikmečiui turbūt atleistina.

O štai religijomis domiuosi turbūt nuo 1995 m., kai pradėjau studijas Lietuvos krikšioniškojo fondo aukštojoje mokykloje ir susidūriau su kitokiais nei aš krikščionimis, ir su kitokios kultūros ir įsitikinimų žmonėmis apskritai. Neužilgo pradėjau domėtis ir naujaisiais religiniais judėjimais, kuriems vėliau skyriau didžiausią dalį dėmesio ir studijų.

Straipsniai naujųjų religijų tematika

Daugiausiai mano straipsnių naujųjų religijų tematika yra publikuota žiniatinklio svetainėje religija.lt. Kol kas tingiu dėti nuorodas į konkrečius straipsnius, o paieška svetainėje jų irgi visų jums neišmes (ką tik savo nustebimui sužinojau) 🙁
Na, bet ateičiai, viską surašysiu. O kol kas spauskite čia ir naršykite, arba ieškokite straipsnių Google…

Mano akademiniai darbai

Štai šiuo metu publikuotų darbų sąrašas:

Dar ateity palyginimui (nagi, kiek mano rašliava pagerėjo ar pablogėjo per, hm, 7 metus) įdėsiu savo pirmąjį darbą naujųjų religijų tematika Ant Lietuvos slenksčio: Vitnisas Ly ir Vietinės bažnyčios.

Kiti pamąstymai apie religiją

Juos rasite tinklaraščio kategorijoje religijų pasaulis.

Komentarai

Atsakymai į “Religija”: 4

 1. zenonas avataras
  zenonas

  Ar yra naujienu del LJMB valstybinio pripazinimo?

 2. Donatas G. avataras

  Sveiki Zenonai,

  naujienų nėra, viskas seniai strigę Seime. Abu komitetai, kiek pamenu, pritarė valstybės pripažintos rel. b. statuso suteikimui Jungtinei metodistų bažnyčiai, tačiau jau kokius ketverius metus nieko negirdėti.

 3. Rita C avataras
  Rita C

  Sveiki Donatai,
  Siandien (t.y. 2010-11-22) skaiciau naujienas apie nauja redakcija Rel.b.istatyme. Kiek supratau, tu dirbai ties siomis pataisomis. Galbut teko pasidometi, kas vyksta Latvijos mokyklose. PRADINIU klasiu mokiniai yra mokomi Biblijos eiluciu, kuriu mokymui pritare pagrindiniu rel.b.vadovai (provoslavu, liuteronu…). Be to, mokyklose vyksta popamokines Biblijos valandeles („Gerosios naujienos” klubai). O, kad taip ir Lietuvoje butu!

 4. Viktorija avataras
  Viktorija

  Sveiki Donatai. rašau bakalauro darba panašia tema (joga Lietuvoje). gal galima butu su Jumis sukontaktuoti del konsultacijos. labai lauksiu atsakymo i e-p.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.