Religija

Facebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail

Religija domiuosi jau nuo kokių 1992 m. kai iš „užsispyrusio ateisto“ tapau krikščioniu vienoj veržlioj, sparčiai tuo metu Lietuvoj plitusioj bendruomenėj.

Žinoma, dabar su šypsena atsimenu, ir koks „ateistas“ tuo metu buvau (tiesiog per daug skaičiau apie blogiukus konkistadorus, actekų ir inkų nukariautojus, kurie, Kristaus nelaimei, buvo krikščionys), ir kokiu „krikščioniu“ tapau. Daugiausiai toje krikščionybėje buvo turbūt puikybės prieš tuos, kurie buvo „mažiau krikščionys“ nei aš. Penkiolikmečiui turbūt atleistina.

O štai religijomis domiuosi turbūt nuo 1995 m., kai pradėjau studijas Lietuvos krikšioniškojo fondo aukštojoje mokykloje ir susidūriau su kitokiais nei aš krikščionimis, ir su kitokios kultūros ir įsitikinimų žmonėmis apskritai. Neužilgo pradėjau domėtis ir naujaisiais religiniais judėjimais, kuriems vėliau skyriau didžiausią dalį dėmesio ir studijų.

Straipsniai naujųjų religijų tematika

Daugiausiai mano straipsnių naujųjų religijų tematika yra publikuota žiniatinklio svetainėje religija.lt. Kol kas tingiu dėti nuorodas į konkrečius straipsnius, o paieška svetainėje jų irgi visų jums neišmes (ką tik savo nustebimui sužinojau) 🙁
Na, bet ateičiai, viską surašysiu. O kol kas spauskite čia ir naršykite, arba ieškokite straipsnių Google…

Mano akademiniai darbai

Štai šiuo metu publikuotų darbų sąrašas:

Dar ateity palyginimui (nagi, kiek mano rašliava pagerėjo ar pablogėjo per, hm, 7 metus) įdėsiu savo pirmąjį darbą naujųjų religijų tematika Ant Lietuvos slenksčio: Vitnisas Ly ir Vietinės bažnyčios.

Kiti pamąstymai apie religiją

Juos rasite dienoraščio kategorijoje naujųjų religijų pasaulis.

Facebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail