Žymų Archyvai: mokslai

Išlaikiau motociklo vairavimo egzaminą!

Jau nuo liepos judėjau ta linkme. Išsilaikiau teoriją, Ikonikovo įmonėje pasimokiau vairuoti 600cc Yamaha Fz-N (jį matote nuotraukoje) ir štai šiandien neužtikrintai ir nedrąsiai bet visgi sėkmingai pravažiavau ir Regitros aikštelėje, ir mieste tiek, kiek reik.

<img src="//dg.lapas.info/wp-content/yamaha_fz-n-ikonikovo-300×225.jpg" alt="Yamaha Fz-N motociklas" title="yamaha_fz-n-ikonikovo" width="300" height="225" class="img.r"; />

Užvakar atšvenčiau 31 gimtadienį, tad jau dėl atrodo eilinio egzamino neturėčiau „parintis“, bet visgi: taip gerai, kad viskas pavyko iš pirmo karto… Vaikinas, laikęs prieš mane, padarė kvailą klaidą aikštelėje – kirto ištisinę liniją ir laikys antrą kartą. Bet kam gali pasitaikyti susijaudinus…

Ačiū ačiū už sveikinimus 🙂

Studijos prasideda ir sustoja

Praėjusią savaitę Filosofijos fakultetas patvirtino mano doktorantūros studijų planą. Prieš tai dar teko sudalyvauti ir Sociologijos katedros posėdyje – išties malonūs įspūdžiai. Gal todėl, kad tikėjausi formalios atmosferos, o susidūriau su visai šiltu, kolegišku bendravimu. Tiesa, du katedros dėstytojai nuolat susikirsdavo, bet iš tų susikirtimų išeidavo visai sveika diskusija. Per posėdį gavau vadovauti ir pirmajam sociologijos kursiniam darbui, kas man bus, kaip ir daugybė kitų dalykų, visiškai nauja.

Taigi, mano disertacijos tema: Rytų kilmės religiniai judėjimai ir grupės Lietuvoje, darbo vadovas: prof. habil. dr. Zenonas Norkus. Kovą laikysiu ir pirmąjį doktorantūros studijų egzaminą – Klasikinės ir šiuolaikinės socialinės teorijos, kiek vėliau – Sociologinių tyrimų metodikos ir metodologijos egzaminą, o dar du, pasirenkamus egzaminus turėsiu išsilaikyti iki 2007 m. pabaigos.

Toliau skaityti Studijos prasideda ir sustoja

Įstojau į doktorantūrą!

Šiandien pagaliau oficialiai sužinojau gerąją naujieną, žadančią man sudėtingesnį gyvenimą. Mane priėmė į sociologijos doktorantūros programą Vilniaus universitete!

Egzaminą laikiau prieš ištisas dvi savaites, ir praėjusį pirmadienį jau žinojau, kad gavau iš egzamino aštuonetą, bei iš nuogirdų – kad iš aštuonių pretendentų į tris vietas aštuonetus gavo tik du. Tačiau doktorantūros skyrius dar daugiau nei savaitę skaičiavo ir tik vakar vakare turėjo rezultatus.

Taigi, be neseniai „užaugusių“ pareigų – sūnaus Vinco – turėsiu dar vieną rūpestį. Tikiuosi ir džiaugsmą.

Po dviejų metų pertraukos (prieš dvejus metus baigiau Vilniaus universiteto Religijos studijų ir tyrimų centro magistrantūros programą) – vėl studentas.

Mano magistrinis darbas apie Sivananda jogos grupes Lietuvoje

2004 m. baigiau magistratūros studijas VU Religijos studijų ir tyrimų centre. Baigdamas studijas rašiau magistrinį darbą. „Naujųjų religijų“ tematika, žinoma 🙂 Darbo tema buvo tokia: „Sivananda jogos judėjimas Lietuvoje: tarp religijos ir sveikatingumo“.

Ilgai nesiryžau juo dalintis, net ir su tais, kuriems jį žadėjau – atrodė neypatingai parašytas, nors ir gerą pažymį gavau. Tačiau, turbūt laikas daro savo: nusprendžiau pasidalinti su visuomene šiuo kūriniu ir suteikti visiems galimybę ne tik jį paskaitinėti, bet ir pakomentuoti 🙂 . Tuo ypač turėtų apsidžiaugti mano aprašytas jogos judėjimas.
Toliau skaityti Mano magistrinis darbas apie Sivananda jogos grupes Lietuvoje