Žymų Archyvai: mokslas

„Skiepai kenkia?“ „Ne, bet mirusiųjų mes neskaičiavome“

Vienoje nesenoje diskusijoje radau emocingą atsiliepimą apie mokslinę studiją skiepų klausimu. Mokslinėje studijoje buvo lyginamos nepageidaujamos reakcijos į stabligės, difterijos ir kokliušo vakciną (Tdap) nėščiosioms. Publikuotame straipsnyje, kuriame apžvelgiami duomenys apie nepageidaujamas reakcijas į skiepus tiriamosiose grupėse ir kontrolinėje grupėje, nurodoma, kad nebuvo skaičiuojami atvejai, kurie nesibaigė gyvo kūdikio gimimu (abortų, persileidimų ir pan. atvejai). Duomenis apžvelgę tyrėjai priėjo išvados, kad pakartotinė vakcinacija Tdap vakcina nekelia didesnės grėsmės nėščiosioms, nei pirminė vakcinacija. O Facebook diskusijoje kovotojai prieš skiepus tyrimą komentavo maždaug taip, kaip parašiau straipsnio pavadinime: „kokia nesamonė, koks skandalas, tiria nepageidaujamas reakcijas, o išmeta duomenis apie mirties atvejus“. Toliau skaityti „Skiepai kenkia?“ „Ne, bet mirusiųjų mes neskaičiavome“

ETPA apie kreacionizmo dėstymo švietimo sistemoje pavojus

Ne per seniausiai daviau interviu laidai „Labas rytas“ apie kreacionizmą – kai kurių krikščionių įsitikinimą, kad Biblija pirmojoje knygoje aprašo pasaulio sukūrimo procesą pažodžiui, kad pateikiamas aprašymas – faktinis sukūrimo proceso aprašymas. Šiam įsitikinimui pagrįsti ieškoma ir mokslinių argumentų.

Atsimenu, kadaise skaičiau Henry H. Morriso knygą „The Bible and Modern Science“ – įdomus skaitalas buvo, nors tada nelabai ką išmaniau apie biologijos, geologijos ir kitus paliestus mokslus (ne tai, kad dabar labai gerai nusimanau 🙂

„Labas rytas“ kreacionizmu domėjosi ne be reikalo – šiais metais yra švenčiamas Charleso Darwino, evoliucijos teorijos populiarintojo, 200-asis gimtadienis.

O štai šiandien netyčiom radau Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos rezoliuciją „Kreacionizmo švietimo sistemoje pavojai“, kurioje primygtinai raginama vengti kreacionizmo dėstymo mokyklose. Nežinau, kokios paskatos paskatino Asamblėją nagrinėti šią temą. Bet matyt Europoje, kaip ir JAV, būta bandymų kreacionizmą įtvirtinti kaip natūraliosios evoliucijos teorijos alternatyvą. JAV keliose valstijose šie bandymai kuriam laikui buvo pavykę, kol JAV aukščiausiasis teismas neuždraudė dėstyti kreacionizmo, pavadindamas jį grynai religiniu įsitikinimu, neturinčiu mokslo požymių. Toliau skaityti ETPA apie kreacionizmo dėstymo švietimo sistemoje pavojus

„Da Vinčio kodo“ dekonstravimas

Šiandien vieno kompiuteristo blog’e perskaičiau labai taiklią „Da Vinčio kodo“ filmo (o kartu ir knygos) kritiką. Visa jo idėja sutelkta į galimybes įrodyti, kad tariamai „Siono vienuolyno“ saugoma paslaptis yra tokia reikšminga. Štai visas dienoraščio įrašas.

Autoriaus mintis tame, kad iš esmės neįmanoma atkasus palaikus įrodyti, kad tai būtent Marijos Magdalietės palaikai. O tai įrodžius ir net įrodžius, kad ji turėjo palikuonių, ir kad kai kurie iš jų gyvena ir šiandien, nieko neįrodo apie tai, kad Marija buvo ištekėjusi už Jėzaus.

Štai viena linksma citata:

„If you go back a certain number of generations, almost every corpse will be your granny.“ – „Nuėjus užtektinai kartų į praeitį, beveik kiekvienas lavonas bus tavo senelė“.

Labai linksma apie tai skaityti kompiuteristo, KDE programuotojo svetainėje 🙂

Druska šoka

Gavau filmuką, kuriame druska, paberta ant metalinės plokštes, vibruojančios pagal garsą (kuris girdisi ir filmuke) sudaro skirtingas figūras.

Čia ta pačia tema, kuria jau rašiau anksčiau…. Tik šį kartą atrodo šiek tiek suprantamiau.

Štai tas filmukas: druska-ir-garsas.wmv.

Bandžiau ir ekrano nuotrauką padaryti, bet neradau kaip nei su VLC, nei su Windows media player, nei su Winamp5. Jei kas žinote, parašykite komentare 🙂

Joga tarp krikščionių ir Dvorkino knygos „Sektos“ recenzija

Po ilgo štilio vėl pradedu aktyviau rūpintis Religija.lt svetaine. Publikavau keletą straipsnių, ir dar išsiaiškinau, kad neužilgo teks skirti nemažai laiko atnaujinant svetainę, antraip forumams gręsia internetinių šiukšlių antplūdis…

Bet pradžiai pristatysiu parengtus straipsnius ir jų anotacijas: