MVD/MGB dokumentai

Jau kokius metus protarpiais apsilankau Lietuvos ypatingajame archyve. Kartas nuo karto kokį dokumentą nusikopijuoju. Anksčiau dar ir fotografuoti nemokamai buvo galima, tad nemažai dokumentų nusifotografavau tiesiog dėl to, kad pasirodė jie įdomūs, arba todėl, kad tikėjausi išskaitysiąs kažką, kas padėtų išsiaiškinti senelių žūties aplinkybes.

Bet gal ir kitiems šie dokumentai įdomūs. Taigi, publikuoju juos viešai. Šie failai, beje, gan dideli, didžiausias – berods 14 MB.

Dokumentai iš: LYA. K-1, ap.3, b.1558, bylos lapai matosi ant fotografuotų dokumentų puslapių.

Vidaus reikalų ministerijos Šiaulių apskrities skyriaus ataskaitinis raštas vidaus reikalų ministrui Bartašiūnui apie kovos su antitarybiniu pogrindžiu ir banditizmu rezultatus Šiaulių apskrities teritorijoje, už 1946 m. rugpjūčio mėn.
Vidaus reikalų ministerijos Šiaulių apskrities skyriaus ataskaitinis raštas vidaus reikalų ministrui Bartašiūnui apie kovos su antitarybiniu pogrindžiu ir banditizmu rezultatus Šiaulių apskrities teritorijoje, už 1946 m. rugpjūčio mėn.
Šiaulių apskrities Lietuvos SSR Vidaus reikalų ministerijos skyriaus veiklos kovojant su bantitizmu patikrinimo aktas, 1946-09-15.

Pateikiama įvairi informacija apie pogrindžio grupių veiklą, agentų darbą, legalizaciją, akcijas prieš ginkluotą pogrindį.

Šiaulių apskrities Vidaus reikalų ministerijos skyriaus ataskaitinis raštas vidaus reikalų ministrui Bartašiūnui apie skyriaus darbo, susijusio su kova prieš ginkluotą pogrindį, optimizavimą atsižvelgiant į vyresnybės įsakymą, už 1946 m. rugpjūčio mėn., 1946-11-13.
Vidaus reikalų ministerijos Šiaulių apskrities skyriaus ataskaitinis raštas vidaus reikalų ministrui Bartašiūnui apie kovos su antitarybiniu pogrindžiu ir banditizmu rezultatus Šiaulių apskrities teritorijoje, už 1946 m. spalio mėn.
Operatyvinių grupių, sukurtų Lietuvos SSR Šiaulių apskrityje veikiančių gaujų likvidavimui, sąrašas. 1946-10-01

Iš sąrašo matyti, kokios ginkluoto pogrindžio grupės, MVD duomenimis, veikė Šiaulių apskrityje.

Šiaulių apskrities Vidaus reikalų ministerijos skyriaus ataskaitinis raštas vidaus reikalų ministrui Bartašiūnui apie renginių vedimą 29-ųjų Spalio socialistinės revoliucijos metinių proga, 1946-11-11

Šiaip nieko labai įdomaus, tik įvairūs Stalino pašlovinimai, saugumo priemonės ir pan aprašytos.

Vidaus reikalų ministerijos Šiaulių apskrities skyriaus ataskaitinis raštas vidaus reikalų ministrui Bartašiūnui apie kovos su antitarybiniu pogrindžiu ir banditizmu rezultatus Šiaulių apskrities teritorijoje, už 1946 m. lapkričio mėn.

Šiame dokumente, 2 puslapyje, trumpai minimos mano senelių ir tetos žūties aplinkybės.

Šiaulių apskrityje 1946 m. gruodį įvykusių gaujų pasireiškimų sąrašas

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.