Žymų Archyvai: joga

Atrodo jogai susipyko

Buvau įsitikinęs, kad jogos namai „Ananda“ – tai dar viena Višnu-Devanandos keliu einančių jogų grupė. Jų svetainėje mačiau Sivanandos tekstų. Atrodo ir nuotraukų mačiau pas juos, kuriose jie bičiuliaujasi su jogos centro Narayana lankytojais. Nors seniai tai buvo, galėjau ir suklysti.

O štai dabar perskaičiau straipsniuką Ananda svetainėje „Apie tai, ko nepraktikuojame“ (nuoroda www.ananda.lt/?id=st_kn seniai neaktyvi), kuriame labai griežtai kritikuojami Sivananda jogos pasekėjai. Nors rašoma visų pirma ne apie lietuvius, bet ir apie juos. Toliau skaityti Atrodo jogai susipyko

Joga tarp krikščionių ir Dvorkino knygos „Sektos“ recenzija

Po ilgo štilio vėl pradedu aktyviau rūpintis Religija.lt svetaine. Publikavau keletą straipsnių, ir dar išsiaiškinau, kad neužilgo teks skirti nemažai laiko atnaujinant svetainę, antraip forumams gręsia internetinių šiukšlių antplūdis…

Bet pradžiai pristatysiu parengtus straipsnius ir jų anotacijas:

Joga: religija tai, ar ne?

Šeštadienį (rugpjūčio 6 d.) Lietryčio priedas išspausdino straipsnį apie G. Steponavičienę ir jogą. Jo gale ir mane pacitavo. Šiaip straipsnis gal ir nieko savo turiniu, tačiau, kaip pasitaiko, žurnalistei labiau knietėjo ištraukti kokią nors pikantišką detalę apie Steponavičienę, nei pažiūrėti į tą jogą kokia ji yra. Na, ir man tokių „liapsusų“ pasitaiko berašinėjant 🙂 . Taigi šį dienoraščio įrašą rašau norėdamas kiek „ištiesinti“ savo susuktus pamąstymus apie jogą, leidžiančius įvairias interpretacijas. Darydama apibendrinimą žurnalistė tiesiai pasakė, kad „D. Glodenis priėjo išvados, jog jogos grupėse propaguojamas mokymas laikytinas religija“ (straipsnio prieš save neturiu, tad cituoju iš atminties). Jei aš taip ir nesakiau, tai matyta daviau jai taip suprasti… Toliau skaityti Joga: religija tai, ar ne?

Atviras jogos kodas :)

Radau visai įdomų straipsnį apie jogą Amerikoje, kur, pasirodo, kažkoks guru sugebėjo užpatentuoti šią 5000 metų senumo praktiką siekdamas priversti kitus jogos mokytojus nenaudoti tariamai jam priklausančių metodų. Straipsnį radau žurnale eWeek. Tačiau kiti jogos mokytojai siekia su tokiu patentavimu kovoti pasinaudodami kompiuterių specialistų judėjimo, vadinamu „atviro kodo judėjimu“, patirtimi kovojant prieš kompiuterinių programų patentus.

Štai ir sąsaja tarp labai skirtingų mano svetainės sričių – KDE vertimo projekto ir religijų studijų (žr. mano magistrinį darbą apie jogą Lietuvoje).

Mano magistrinis darbas apie Sivananda jogos grupes Lietuvoje

2004 m. baigiau magistratūros studijas VU Religijos studijų ir tyrimų centre. Baigdamas studijas rašiau magistrinį darbą. „Naujųjų religijų“ tematika, žinoma 🙂 Darbo tema buvo tokia: „Sivananda jogos judėjimas Lietuvoje: tarp religijos ir sveikatingumo“.

Ilgai nesiryžau juo dalintis, net ir su tais, kuriems jį žadėjau – atrodė neypatingai parašytas, nors ir gerą pažymį gavau. Tačiau, turbūt laikas daro savo: nusprendžiau pasidalinti su visuomene šiuo kūriniu ir suteikti visiems galimybę ne tik jį paskaitinėti, bet ir pakomentuoti 🙂 . Tuo ypač turėtų apsidžiaugti mano aprašytas jogos judėjimas. Toliau skaityti Mano magistrinis darbas apie Sivananda jogos grupes Lietuvoje