Kymco Grand Dink 250 – mano naujas transportas

Praėjusį trečiadienį pagaliau įsigijau savo užsvajotą naują žirgą.
https://bikez.com/motorcycles/kymco_grand_dink_250_2005.php”>Kymco Grand Dink 250. Ne taip jau paprasta buvo išsirinkti, Lietuvoje galingesni motoroleriai nėra labai populiarūs, tai ir parduodama ko gero ne tiek jau daug jų.

Naujasis ir senasis transportas garaže
Naujasis ir senasis transportas garaže

Pirmi – mažiau nei savaitės – įspūdžiai tikrai geri: viskas veikia tvarkingai, tik vienoje vietoje (apačioje, visai nematoma) nubrozdintos plastmasės (kažkas prieš mane per daug „paguldė“ motorolerį). O šiaip motoroleriukas blizga. Nuo pagaminimo (2005) nuvažiavęs tik 2000 km, tad variklis faktiškai naujas. Traukia puikiai. Svorio centras žemai, tad nors moto sveria kokius 160 kg, nulaikyti jį sustojus sankryžoje nesunku, nei nepalyginsi su motociklu, kuriuo mokiausi vairuoti egzaminui. Tiesa, jo dar ir veidrodėliai užsilenkia, jei reikia lysti tarp mašinų, tad kai kurių su itin mažu motoroleriu važinėjant įgytų įpročių bus sunku atsikratyti 🙂

Vienu žodžiu, smagu! Nežinau, kada atsivažinėsiu tiek, kad sėsčiau į mašiną vien dėl skaudančios nugaros (gal kai visai suries? :-).

Su motoroleriu kasdien važinėju į darbą apie 17 km. Viena iš priežasčių, kodėl norėjau naujo motorolerio – būtent šiek tiek didesnis greitis ir akseleracija, nei tai įmanoma su 50 cc motoroleriu. Dėl to teko ir A kategorijos teises teko išsilaikyti.

Grand Dink „traukia“ kuo puikiausiai – tikrai nesunkiai pabėgsiu nuo nemaloniausių kaimynių „fūrų“ Geležinio vilko gatvėje, ir jei reiks spustelėti ir aplenkti kokį eismo dalyvį, važiuojantį mažesniu nei norisi greičiu, irgi nebus problemų. Palyginus su mano Piaggio Zip SP ištraukiamais 70 km/h, Kymco traukia iki 140 km/h, taigi, ir autostradoje nebus stabdis.

Kita priežastis, dėl kurios norėjau naujo motorolerio – labai prasti popieriai su vėju. Vasarą visiškai neapsaugotu nuo vėjo Piaggio Zip važiuoti gal ir smagu. Bet vos tik orai ataušta – tenka labai jau prisirengti, apsikamšyti, ir tai negelbsti. Nulipi dažną rytą nuo moto sustiręs į ragą 🙂

Vėlgi, atrodo su Kymco Grand Dink šios problemos nebus. Kojos faktiškai visai nešąla – Grand Dink ne tik yra maždaug 10 cm platesne „krūtine“ už Piaggio Zip, o be to, į kojas yra pučiamas radiatoriaus sušildytas oras. Taip pat jis pučiamas ir į rankenas, tad nors pirštinių visgi reikia, rankos turi kur kas mažiau šansų nušalti.

Priekinis stiklas priekinį oro srautą nupučia virš galvos. Gal ir ne visai virš galvos, bet bent jau į šalmo stiklą ir aukščiau. Į kaklą ir krūtinę pataiko tik šoniniai šuorai ir sūkuriai. Kaip nebūtų keista, stipriausias vėjukas tenka nugarai – kas nėr gerai šiuo metu, nes jau kurį laiką skauda perpūstą petį, bet jei ne ta problema, tai pūtimas būtų pakenčiamas.

Dar viena priežastis šiam pirkiniui – per maža Piaggio Zip bagažinė. Joje vargiai tetilpdavo mano šalmas. Kiek to galima tikėtis iš motorolerio, Grand Dink turi diiidelę bagažinę.

Ir paskutinė, labai svarbi priežastis – tai apsauga lietaus atveju. Šito dar neteko išmėginti. Ir čia tik iš dalies įgyvendinau savo svajonę. Nes norėjau motorolerio su stogu, kuris visiškai apsaugotų nuo lietaus. Grand Dink važiuojant > 40 km/h nuo lietaus apsaugos, bet sustojus sankryžoje mirksiu. Teks spec rūbus pirkt.

Nors ilgai galvojau apie motorolerio su stogu – BMW C1 arba Benelli Adiva – pirkimą, galiausiai nusprendžiau, kad šis moto su stogu man neapsimoka. Jau anksčiau esu rašęs, kokie šių moto privalumai ir trūkumai. Galiausiai nusvėrė „total cost of ownership“ pasiskaičiavimai: geriau jau turėti transporto priemonę, kuria pats važinėji, nei tokią, kuri „važinėja per tavo piniginę“…


Paskelbta

sukūrė

Komentarai

Atsakymai į “Kymco Grand Dink 250 – mano naujas transportas”: 4

 1. + simonas avataras

  Įdomūs sprendimai. Mano viršininkas įvertintų „sado-mazo“ kategorija, bet aš linkęs susidomėti ir sakyti: „Mmmm… Įdomiai tu čia“. 🙂

 2. Linas avataras
  Linas

  Sveikas, Donatai. Seniaaaai nebendravom:) Radau Bernardinuose tavo blogą, tai sakau, pažiūrėsiu what you are up to. Nežinojau, kad aistrą turi dvirąčiams. Aš irgi senai sergu, bet niekaip neprisiruošdavau įsigyti. Gal kada į senatvę, hehe… Na, toliau skaitinėsiu, ko čia prirašęs esi 🙂

 3. Vytas avataras
  Vytas

  Sveikas.yra vienas klausimas del Kymco motoroleriu.KUR GAUT DETALIU? nes nerandu internete nei vienos atstovybes lietuvoje.

 4. Donatas G. avataras

  Geras klausimas, reikia užsakyti per „Konekesko Lietuva“, jie kažkada importuodavo Kymco motorolerius, vėliau tiekdavo jų detales. Esu per juos pirkęs oro filtrą bei keletą kitų detalių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.