Žymų Archyvai: motoroleris

Kymco Grand Dink 250 – mano naujas transportas

Praėjusį trečiadienį pagaliau įsigijau savo užsvajotą naują žirgą.
Kymco”>https://bikez.com/motorcycles/kymco_grand_dink_250_2005.php”>Kymco Grand Dink 250. Ne taip jau paprasta buvo išsirinkti, Lietuvoje galingesni motoroleriai nėra labai populiarūs, tai ir parduodama ko gero ne tiek jau daug jų.

Naujasis ir senasis transportas garaže

Pirmi – mažiau nei savaitės – įspūdžiai tikrai geri: viskas veikia tvarkingai, tik vienoje vietoje (apačioje, visai nematoma) nubrozdintos plastmasės (kažkas prieš mane per daug „paguldė“ motorolerį). O šiaip motoroleriukas blizga. Nuo pagaminimo (2005) nuvažiavęs tik 2000 km, tad variklis faktiškai naujas. Traukia puikiai. Svorio centras žemai, tad nors moto sveria kokius 160 kg, nulaikyti jį sustojus sankryžoje nesunku, nei nepalyginsi su motociklu, kuriuo mokiausi vairuoti egzaminui. Tiesa, jo dar ir veidrodėliai užsilenkia, jei reikia lysti tarp mašinų, tad kai kurių su itin mažu motoroleriu važinėjant įgytų įpročių bus sunku atsikratyti 🙂

Toliau skaityti Kymco Grand Dink 250 – mano naujas transportas

Išlaikiau motociklo vairavimo egzaminą!

Jau nuo liepos judėjau ta linkme. Išsilaikiau teoriją, Ikonikovo įmonėje pasimokiau vairuoti 600cc Yamaha Fz-N (jį matote nuotraukoje) ir štai šiandien neužtikrintai ir nedrąsiai bet visgi sėkmingai pravažiavau ir Regitros aikštelėje, ir mieste tiek, kiek reik.

<img src="//dg.lapas.info/wp-content/yamaha_fz-n-ikonikovo-300×225.jpg" alt="Yamaha Fz-N motociklas" title="yamaha_fz-n-ikonikovo" width="300" height="225" class="img.r"; />

Užvakar atšvenčiau 31 gimtadienį, tad jau dėl atrodo eilinio egzamino neturėčiau „parintis“, bet visgi: taip gerai, kad viskas pavyko iš pirmo karto… Vaikinas, laikęs prieš mane, padarė kvailą klaidą aikštelėje – kirto ištisinę liniją ir laikys antrą kartą. Bet kam gali pasitaikyti susijaudinus…

Ačiū ačiū už sveikinimus 🙂

Motoroleriai su stogais

Jau beveik metai važinėju Piaggio Zip SP motoroleriuku, sveriančiu apie 80 kg, su 49cc varikliu – tokiu, kuriam dar nereikia teisių. Tuoj nuotrauką…. ot te na, neturiu, tai įdėsiu vogtą (kios toliau irgi vogtos) kol kas:

Šitaip bandau išspręsti transporto problemą, kuri pasidaro labai aktuali persikėlus į priemiestį. Kaip jau esu rašęs, nuo namų iki darbo – 17 km, be to, darbas centre, tad tenka kovoti su miesto kamščiais. Autobusu kelionė dabar (na, ne vasarą, kai nedirba mokyklos ir nevyksta studijos, ir trečdalis Lietuvos atostogauja) trunka jau ir iki pusantros valandos, automobiliu – gerokai priartėja prie valandos. O motoroleris, aplenkdamas kamščius, tą patį atstumą įveikia per 30 min…

Bet važinėjant motoroleriu kyla savų problemų, kurių rimčiausia – lietus. Todėl jau kurį laiką seilę varvinu žiūrinėdamas motorolerius su stogu. Variantų, atrodo, tėra du – BMW C1 ir Benelli Adiva (neseniai pasirodė naujas modelis, jau tik Adiva vardu).

BMW C1

Nebegaminamas nuo kokių 2004 m. tačiau – vienintelis pasaulyje „automobilis ant dviejų ratų“. T.y., jis turi saugos diržus ir jį vairuojant šalmas nebūtinas.

Privalumai:

 • Gražus vaizdas… Net kai ant jo sėdi policininkai, ir kai jis perdažytas nuobodžiom balta/žalia spalvom (beje, Vilniaus policija turi ir tebenaudoja keletą tokių)
 • Saugumas. Nors nelabai aišku, kuo padės diržai, jei iš šono kals sunkvežimis, šiaip griuvus ir nučiuožus vairuotojas lieka „saugioje celėje“, kuri beje ir sukonstruota taip, kad saugotų vairuotoją. Taip pat, susidūrus kaktomuša, šis motoroleris (pasak gamintojo) yra toks pat saugus, kaip mažas automobilis.
 • Saugo nuo lietaus 🙂 Žinoma, ribotai, jei sankryžoje sustosi ilgam. Tačiau važiuojant, rašo visas internetas, lietus nebaisus (o priekinis langas dar ir valytuvą turi).

Trūkumai:

 • BMW šio motorolerio nebegamina nuo 2004 m. Nebuvo užtektinai populiarus, automobilių vairuotojai, į kuriuos visas marketingas buvo nukreiptas, nepatikėjo jo privalumais, o moto vairuotojai tiesiog šaipėsi iš koncepcijos…
 • Moto gan sunkus (180 kg be keleivio ir kuro), svorio centras – dėl sutvirtintų stogo konstrukcijų – aukštai, dėl ko motoroleris darosi nemanevringas, jį sunkiau vairuoti nei bet kurį kitą tokio galingumo ir dydžio moto.
 • Lengvai virsta – jo, kaip sako motociklininkai, „nepaguldysi“. (Man vis knieti išmėginti, kokiu kampu galima paguldyti mano dabartinį motorolerį… bet čiuožt ant šono nesinori 🙂

Benelli Adiva

Privalumai:

 • Adiva lengvesnė už BMW C1 (tik apie 145 kg be krovinio ir keleivio)
 • naudoja kai kurias labai paplitusias detales (pvz., turi Vespa variklį).
 • Stogas susilanksto per pusę minutės, tad jei nori, gali turėti ir bestogį moto
 • šonuose greta priekinio stiklo yra lietaus deflektoriai, padidinantys apsaugą nuo lietaus
 • Daaug (kaip motoroleriui) vietos bagažui
 • Svorio centras aukščiau nei paprasto motorolerio, bet žemiau nei BMW C1, tad motoroleris manevringesnis už C1 ir ne taip lengvai virsta

Trūkumai:

 • Žemiau esantis svorio centras ir mažesnis svoris gerai manevringumui, tačiau blogai – jei kyla stiprus vėjas, tada važiuoji kaip su bure.. Sako, jei vėjas stiprus, važiuoti tegali ant 50 km/h
 • Variklis silpnesnis už BMW C1, nors kubatūra ta pati (125cc). Taigi, jis ištraukia gal iki 90 km/h, gal iki 100 kartais. Miestui šiaip gerai turėtų būti.
 • Bagažinė leidžia vandenį 🙂 – kažkokia dizaino klaida
 • Prastai su plastmasių – kėbulo detalių – gavimu; na, galima gauti tiesiai iš Italijos, iš Adivos užsisakyti, bet šių motorolerių pertekliaus Lietuvoj nėra (nė vieno nemačiau gatvėse, ir žinau tik apie du kokius)

Beje, Adiva ir toliau gaminamas – tik nebe Benelli, o pačių Adiva. Naujas (naujesnės komplektacijos, su galingesniu – 250cc – varikliu) kainuoja apie 18000 lt. Atsisiuntimas iš Italijos (nes Lietuvoje jų nei su žiburiu nerasi) – dar kokius 650 eurų. Ne visai mano kišenei.

Tai abiem atvejais lieka naudoti.

Nors čia dar joki ne planai tikrąja to žodžio prasme (dar ir motociklininko teisių neturiu, o jų reikia, jei nori vairuoti kažką, kas turi didensį nei 50 cc variklį), bet vis pagalvoju, kad neblogai būtų, kai jau keisiu savo mažąjį ir manevringąjį moto nauju, įsigyti vieną iš tų stoguotų.

Beje, užėjau kurią tai dieną į Motogamą ir pasiteiravau apie BMW C1 ir Adiva. Apie BMW C1 man iškart pasakė – „Vargas vienas su juo“. Na, apie Adiva nelabai ką žinojo, bet irgi patarė išmėginti prieš perkant. Ale, kur tai padaryt?

Gal kas, netyčiom, turit patirties su stoguotais motoroleriais? Arba, su BMW gaminių remonto kainomis? Arba su nelabai standartinių moto remontu apskritai? Būčiau dėkingas, jei patirtimi pasidalintumėt…