Įgaliotinio 1948 m. raštas Švenčionių rajono vykdomajam komitetui

Keistas 1948 m. dokumentas: sovietų valdžios įgaliotinis reikalauja iš naujo atidaryti uždarytą cerkvę Švenčionyse

Įdomus sovietinis dokumentas. 1948 m. į Švenčionių rajono vykdomąjį komitetą kreipiasi Stačiatikių dvasininkas, kunigas Daniluškinas, prižiūrintis dvi cerkves – vieną Švenčionyse, kitą – Švenčionėliuose (dokumente – Naujieji Švenčionys). Jis prašo komunistų valdžios leisti jam atsisakyti bažnyčios Švenčionyse, nes artai parapijiečių maža, artai jis nesugebąs dirbti per dvi cerkves. Komitetas jo prašymą linkęs patenkinti, tačiau nusprendžia išsiųsti užklausimą į Vilnių įgaliotiniui Rusijos stačiatikių bažnyčios klausimais prie LTSR ministrų tarybos.

Štai čia įgaliotinio atsakymas. Kaip šlapiu skuduru komitetui per veidą…

Įgaliotinio 1948 m. raštas Švenčionių rajono vykdomajam komitetui
Įgaliotinio 1948 m. raštas Švenčionių rajono vykdomajam komitetui

Jei trumpai, tai įgaliotinis uždraudžia cerkvę uždaryti, o jeigu, jis rašo, ji jau uždaryta, jums, draugai, ją teks vėl atidaryti, nes cerkvės uždaromos ir atidaromos tik Rusų stačiatikių cerkvės reikalų tarybai prie SSRS ministrų tarybos sutikus.

Taip jis išsaugojo stačiatikių cerkvę Švenčionyse, veikusią iki pat sovietmečio pabaigos, ir – iki šių dienų. Na ir keisti tie bolševikai kartais būna… Nebent šį žingsnį reikėtų suprasti kaip rusiškos atsvaros katalikų bažnyčiai išsaugojimą…


Paskelbta

,

sukūrė

Žymos:

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.