Kaip nusipirkau suklastotą planšetę (ir kaip pavyko jos atsikratyti)

Prieš tris savaites pirkau dukrai planšetinį kompiuterį. Deja, pataikiau ant klastotės. Ypatingai buvo apmaudu ir nesmagu, nes kas jau kas, o aš turėjau suprasti iškart, kad su tuo kompiuteriu kažkas ne taip. Tai, kad to nesupratau laiku, kainavo man dvi savaites apmaudo.

Štai skelbimas „Išpardavimas Tik 149€ 64gb 4gb RAM 10 branduolių“, kuriame reklamuotą kompiuterį pirkau:

Skelbime nurodyti tokie pagrindiniai planšetės parametrai:

 • Procesorius 8+2 branduoliai,
 • procesoriaus taktinis dažnis – iki 2,5Ghz,
 • Operacinė sistema Android 7.0
 • ekrano raiška 2560*1600 pikselių,
 • darbinė atmintis 4GB,
 • atmintis [duomenų saugojimui] 64GB

Paskambinus pardavėjui „Linui“ (kaip paaiškėjo vėliau, joks jis ne „Linas“) nurodytu numeriu +370 667 37313 (dabar skelbime rodomas jau kitas numeris +370 633 50360) atsiliepė vyras, kuris nurodė, kad kompiuteris yra „žinomo gamintojo Hi 9 Air“, 2019 m. gamybos, kad jo programinė įranga atnaujinama iki Android 8.

Susitikus sutartoje vietoje pardavėjas parodė kompiuterį, įjungė, pasiūlė pažiūrėti parametrus.

Ant jo korpuso buvo užrašytas pavadinimas „iTab Hi 9 Air Deca cores“, pagrindiniai parametrai („Deca cores“ – taigi, 10-ties branduolių, 4GB RAM, 64GB ROM) taip pat buvo nurodyti; įjungus įsikėlė Android operacinė sistema. Operacinės sistemos informacija (nustatymų skyrelis „apie kompiuterį“ rodė, kad parametrai daugmaž atitinka skelbime nurodytus (skirtumas buvo vienas – kompiuteris rodė 8 branduolius, tad pardavėjas paaiškino, kad jis taip ir nurodęs skelbime – 8+2 branduolius, ką tai bereikštų):

Ekrano nuotrauka su suklastotais parametrais
Ekrano nuotrauka su suklastotais parametrais

Pardavėjas pažadėjo atsiųsti programinės įrangos atnaujinimo iki Android 8-os versijos instrukciją (ko nepadarė, ir ko neįmanoma padaryti, kaip vėliau paaiškėjo).

Tą patį vakarą apžiūrėję kompiuterį ir pradėję naudoti pamatėme, kad iš jo per Google programėlių platinimo paslaugą „Google Play“ yra neprieinami dukros mėgstami žaidimai. Užklausus pardavėjo apie juos SMS žinute gavome pasiūlymą „pabandykite lokacija nustatyti Lietuvą“, tačiau tai nepadėjo. Pradėjus domėtis kompiuterio parametrais visų pirma krito į akis ekrano raiškos neatitikimas su skelbime pateiktais duomenimis: jis buvo dvigubai mažesnis (1280800 pikselių vietoje 25601600 – tai buvo matyti iš kompiuterio ekrano nuotraukos dydžio. Pamažu išaiškėjo, kad kompiuteris yra klastotė pagal visus esminius parametrus (tiek nurodytus skelbime, tiek kompiuterio operacinės sistemos informacijoje, tiek ir ant kompiuterio korpuso), ir todėl vertas gal 30€ vietoje sumokėtų 130€:

 • Procesorius 4 branduoliai (vietoje 8+2),
 • procesoriaus taktinis dažnis – iki 1,3Ghz (vietoje 2,5Ghz),
 • Operacinė sistema Android 4 KitKat (vietoje 7; 4 versija Google nebepalaikoma, tai paaiškina, kodėl neveikė daugelis žaidimų),
 • ekrano raiška 1280800 pikselių (vietoje 25601600 pikselių),
 • darbinė atmintis – 1GB (vietoje 4GB),
 • atmintis [duomenų saugojimui] – 14,2GB (vietoje 64GB)

Tikruosius kompiuterio parametrus pavyko nustatyti pasinaudojus specialiomis programėlėmis iš Google Play – „Fake Device Test“, „Device Info HW“, ir, kaip jau minėjau – ekranų nuotraukų parametrų peržiūra.

Pažymėtina, kad kompiuteryje esanti Antutu benchmark programa taip pat buvo modifikuota, kad rodytų suklastotus parametrus (o tikrosios, iš Google Play atsisiųstos programos nebuvo galima instaliuoti į kompiuterį dėl „neatitinkančio parašo“, kas rodo, kad į kompiuterį įdiegta (taip, kad nebūtų galima pašalinti) programa buvo modifikuota ir pasirašyta kitu elektroniniu parašu). Toks parametrų klastojimas, kaip išsiaiškinau, nėra naujiena Kinijoje gaminamai produkcijai:

Nusprendus kompiuterį grąžinti laukė kitas nemalonus siurprizas: pardavėjas priimti kompiuterį ir grąžinti pinigus atsisakė, teigė, kad jis tik tarpininkas, kad pinigus jau pasidalino su tiekėju, kad reikia atsiklausti tiekėjo, ir t.t. Aš pagrasinau, kad kreipsiuosi į policiją, tačiau tai irgi jo neįtikino. Po kelių dienų jis, tariamai susisiekęs su „tiekėju“, pranešė man, kad pinigų negrąžinsiąs, nes kompiuteris yra tokių parametrų, kaip parašyta.

Pardavėjas visgi persigalvojo po kelių dienų, po to, kai pagal mano skundą jį į apklausą pasikvietė policija. Parašė ir pasiūlė grąžinti man iš pradžių 70€ pasiliekant kompiuterį, po to – 100€.

Pardavėjas siūlo pasilikti kompiuterį už 30€
Pardavėjas siūlo pasilikti kompiuterį už 30€

Atsisakiau. Iš pradžių pareiškė, kad neturi pinigų, kad dabar jau man teks kreiptis civiline tvarka. Sekė įžeidinėjimų ir šantažo tirada. Galiausiai sutiko grąžinti visą sumą. Ką ir padarė kitą dieną.

Atsikratyti ta klastote buvo nerealus palengvėjimas. Dabar galvoju, kad su visom patirtom negatyviom emocijom nebūčiau galėjęs to kompiuterio ir už 10€ pasilikti.

Štai dar keletas to paties pardavėjo skelbimų: 8 branduolių Android kompiuteris, 10 branduolių Android kompiuteris (nuo „maniškio“ skiriasi tik Android versija), iPhone kopija. Ką aš žinau, gal jie superiniai 🙂 Atlikus Google paiešką pagal senąjį arba naująjį pardavėjo telefono numerį, galima pamatyti kitus šio asmens skelbimus bei įsitikinti, kad ne aš pirmas susidūriau su juo ne iš maloniausios pusės. Jei kam reikia informacijos apie pardavėjo tapatybę – susisiekite su manimi.

Taigi, pirkite atsargiai.


sukūrė

Komentarai

Atsakymai į “Kaip nusipirkau suklastotą planšetę (ir kaip pavyko jos atsikratyti)”: 6

 1. planšetė avataras
  planšetė

  Šaunuolis, ačiū už pasidalinta nemalonia patirtimi.. Kaip tik buvau susidomėję šio tariamo lino pasiūlymu, kai pasakė, kad tai yra Alldocube planšetės, tipo brendai kiniečių, pasidomėjęs apie tą gamintoją išties radau, kad toks gamintojas yra ir, kad iš aliexpress už 120 dolerių siūlo pirkti per puse prastesnių parametrų planšetes, tada nusprendžiau google paieskoti informacijos apie tą liną ir radau tavo istoriją. Ačiū, būčiau ir aš ikliuvęs…tik man keista kaip policija tokių sukčių nesusuka…

 2. Andrius avataras
  Andrius

  Pirkau telefona neveikia dabar nejna su jais susitarti kad grąžintu

 3. Ramunė avataras
  Ramunė

  Ačiū, pasidalindami apsaugojote nuo laiko švaistymo ir bėdų, kurias patyrėte.

  1. Donatas avataras
   Donatas

   Malonu, kad buvo naudinga.

 4. Gonzalo avataras
  Gonzalo

  I find it striking that the Android information page does not really check what hardware and software the tablet has, Android should call a command like lshw (hardware lister) to find out what real hardware the tablet has.

 5. Gonzalo avataras
  Gonzalo

  Apart from the good apps that you have mentioned, in F-Droid there are two other free ones

  Droid Examiner
  https://f-droid.org/packages/jackpal.droidexaminer/

  CPU Info
  https://f-droid.org/packages/com.kgurgul.cpuinfo/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.