Perėjau prie Thunderbird… palikau KMail

Štai ką tik šiek tiek skaudančia širdimi susikonfigūravau Mozilla Thunderbird pašto programą darbui su dviem iš keturių savo pašto dėžučių. Vėliau ir kitas prijungsiu.

Tokiu būdu laikinai palieku Kmail, pagrindinę KDE pašto programą. Dėl jos nepatikimo darbo su atjungtais IMAP aplankais. Beveik kiekvienas bandymas nusiųsti į IMAP aplanką didesnį nei keli šimtai KB laišką, jei interneto ryšys ne per geriausias, baigiasi programos lūžimu. Jau pavargau išsigąsti, ar ir vėl nepraradau kokių nors laiškų per eilinį lūžimą – o tokių dalykų jau ne kartą buvo…

Galutinai Kmail’u nusivyliau, kai pamėginau naudoti savo gmail paštą kaip senų laiškų iš kitų programų archyvą. Nors ir pavyko sukelti ten kelis tūkstančius laiškų, neišėjo padaryti taip, kad po eilinio archyvavimo Kmail, bandydamas sumesti naujai archyve atsidūrusius laiškus į Gmail serverį, nenulūžtų…

Labai gaila, nes Kmail – tikrai patogi, daug galimybių turinti programa, kuri kur kas geriau atitiktų mano poreikius. Jei ne tie nesibaigiantys lūžimai ir laiškų praradimai.

Tiesa, Modestas V. žadėjo, kad šios Kmail problemos išnyks kartu su artėjančia integracija su nauja pašto ir kitos asmeninės informacijos saugojimo sistema Akonadi, tačiau to gali nebūti dar kokius metus. Mažiausiai… Tad bent tokiam laikui tenka atsisveikinti.


Paskelbta

sukūrė

Komentarai

Atsakymai į “Perėjau prie Thunderbird… palikau KMail”: 4

  1. sirex avataras

    O ar bandei kada naudoti mutt pašto klientą. Man jis niekada nelūžta.

    Štai, pas mane pagrindiniame pašto aplanke yra 6024 laiškai. Veikia puikiausiai.
    Taip pat pasižiūrėjau kiek užima didžiausias laiškas, pasirodo jis užima 22Mb. O visas pašto failas užima 235Mb.

  2. Donatas G. avataras

    O ar mutt sugeba:

    • dirbti su keliais nutolusiais imap serveriais?

    • „kešuoti“ atsisiunčiamus laiškus ir

    • „dirbti atsijungus“ – atsisiųsti visus laiškus iš imap serverio ir po to juos sinchronizuoti su serveriu?

    Jei taip, tai, nepaisant sudėtingesnio darbo su tekstine programa, visai ir pabandyčiau. Šiaip dirbu su ja, kai reikia pasitikrinti paštą viename serveryje, bet ten laiškai ir tvarkomi vietoje. Visai gerai, tik problemiška, kai reikia prikabinti kokį priedą : reikia jį per scp nukopijuoti į serverį… Taip pat ir su priedų atsisiuntimais…

  3. sirex avataras

    Kad mutt dirba su IMAP, tai galiu tikrai patvrintinti:

    http://mutt.sourceforge.net/imap/

    Bet, kaip dėl kešavimo ir „darbo atsijungus“ tai nežinau, nes paprasčiausiai nenaudoju IMAP.

    Bet ta IMAP palaikymo funkcija yra tik galimybė, bet realios mutt filosofijos neatitinka. Mutt yra patogus darbui su laiškais, tačiau jis neatsakingas už laišku atsiuntimą, išsiuntimą ar net gi rašymą. Mutt atsakingas tik už laiškų peržiūrą, filtravimą, rūšiavimą ir paiešką. Tam jis tinka puikiai.

    Pats, laiškų parsiuntimui naudoju fetchmail, tai galingas įrankis, palaiko ir IMAP ir ką tik nori. Veikia kaip demonas ir savo darbą – laiškų atsiuntimą, atlieka nepriekaištingai. Kartu su fetchmail, dar naudoju ir procmail, tokį įrankį, kuris išmėto laiškus į skirtingus katalogus, bet dabar jį naudoju tik tam, kad nukreipčiau spamą ir mailing listų laiškus į skirtingas dėžutes, visa kita keliauja į vieną vietą.

    Laiškų išsiuntimui naudoju msmtp.

    Laiškų rašymui naudoju vim.

    Tai, gi jei, susikonfigūruoti fetchmai, tai jis tau nuolat siųs laiškus, iš kiek tik nori dėžučių, procmail pagalba tvarkingai juos išsaugos kur tik norėsi, o jau galiausiai visą tai peržiūrėti galėsi su mutt.

  4. Donatas G. avataras

    Sounds complicated 🙂

    Aš mutt naudoju su procmail. Susikonfigūravau keletą valandų pasiskaitęs visokius howto internete, bet dabar, jei reikėtų, nepasakyčiau kaip 🙂

    Bet matai, man kmail su pop protokolu dirbo (atrodo) normaliai, o prie thunderbird perėjau būtent dėl imap ir galimybės su imap dirbti atsijungus nuo tinklo. Tai išeitų, kad mutt man šiem tikslam netinka…

    Gal žinai, ar opera pašto programa palaiko darbą atsijungus su imap? Opera, visgi, qt…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.