Munas Lietuvoj – trumpai, ką mačiau

Renginio programos leidinysVakar turėjau progos pamatyti Susivienijimo judėjimo vadovą, Mesiją, Antrojo atėjimo Viešpatį, Tikrąjį Tėvą Sun Myung Moon’ą. Tai visi jo titulai, nesijuokit 🙂 Moonas Lietuvoje lankosi pirmąjį, ir ko gero – paskutinį kartą; man, kaip religijotyrininkui, būtų labai nesmagu praleisti tokią progą pamatyti asmenį, kuris sukėlė tiek daug triukšmo pasauly savo įkurto judėjimo veikla. Tuo tikslu 16 val. turėjau prisistatyti į Forum Palace vyksiantį „iškilmingą susitikimą – Taikos Šventę“, kuriame inauguracinį pranešimą turėjo skaityti pats S. M. Moonas.

Kas nežinot, kas tas Susivienijimo judėjimas, arba, ką aš apie jį manau – [pasiskaitykite štai čia](//www.religija.lt/content/view/257/30/), perdaug apie tai nerašysiu.

Deja, turėjau tik pusvalandį laiko. Atvykau į Forum Palace truputį pavėlavęs, 16:20; prie įėjimo mane pasitiko merginos mėlynais švarkeliais ir geltonom juostom, kviečiančios užeiti, parodančios kur pasidėti rudeninius rūbus, kur užsiregistruoti. Po poros minučių buvau jau prie registracijos stalelio, kur užrašiau savo vardą ir jau ruošiausi eiti tolyn, kai manęs prie įėjimo į salę paprašė bilietėlio. Ech, apie tokius žinojau, ir netgi buvau tokį išsirūpinęs iš vietinių Moon’o sekėjų bei kartu su Moonu atvykstančių užsieniečių. Gerai, kad neteko kontaktuoti su vietiniu „Tautos Mesiju“ – Lietuvoje jau kokius aštuonerius metus gyvenančiu amerikiečiu (nelabai sukalbamas tas mesijas). Ir netgi išsiaiškinau, kad fotografuoti iš principo galima, jei tik blykste netrukdysiu pranešėjams.

Kalba Viktoras PetkusBet gi vėlavau, ir nežinojau, kur tas mano bilietas. (nuotraukoje: Viktoras Petkus)

Bet štai pasirodė mano pažystamas iš šio judėjimo ir įteikė bilietą, su kuriuo jau prasmukau ir į salę. Įdomu, ar ten buvo įleisti žurnalistai? Lietrytis šiaip istoriją parašė…, tik vat iš nuotraukos kokybės sprendžiant, jie nebuvo labai arti scenos, be to, fotografuota iš įėjimo pusės… Gal slapta kamera? 🙂

kalba IFWPU vadovasTik įėjus į salę prasidėjo ceremonija – vyno gėrimas iš mažų indelių santuokos įžadų atnaujinimui (bent jau taip supratau). Ką gi, religijotyrininkui nedera išsiskirti ir minios (jau užtektinai išsiskiriu ganėtinai kasdienine apranga, palyginus su visais aplink esančiais kostiumuotais judėjimo nariais) – makteliu ir aš tą vyną (šiaip ten – vynuogių sultys) – kol kas blogų efektų nejaučiu, nors kažkur Lietryčio straipsnio komentaruose jau rašė, kad vynas užnuodytas, ir kad man tuoj turėtų prasiplaut smegenys. (nuotraukoje: vienas iš kalbėtojų)

O ir visa renginio istorija labai įdomi. Renginys buvo neviešinamas, žmonės gaudavo pakvietimus asmeniškai, ir ne bet kas, o tik tie, kuriais, matyt, buvo pasitikima. Pasitikima, kad žurnalistų ar protestuotojų ant kojų nesukels, matyt. Šis Moono apsilankymas Vilniuje yra pasaulinio turo (turbūt jau paskutinio Moono gyvenime; jam – jau 85-eri) aplankyti šimtą miestų dalis (100 City Tour). Turo reklamą galima rasti štai čia (ieškokite flash formato skydelio viršuje, su prabėgančiom raidėm, didele minia ir Moonu kalbančiu tai miniai), tačiau turbūt tepavyks išsiaiškinti, kur Moonas jau buvo, o ne kur jis keliauja toliau.

Hak Ja HanSuprantu kodėl, Susivienijimo judėjimas neturi labai gero įvaizdžio. Tad šį kartą matyt nuspręsta rengti šventę saviems, kviečiant tik „patikimus“ asmenis, ir nenaudoti renginio žmonių įtraukimui į judėjimą. Taip spėju. (nuotraukoje: Hak Ja Han Moon, Moono sutuoktinė (antroji))

Įėjus į salę perduodu fotoaparatą kolegei, kuri renginyje ketina būti iki pabaigos, ir atsistoju nuošaly kartu su vienu iš seniausiai judėjimui Lietuvoje priklausančių asmenų. Pasikalbam. Pasirodo, prieš šį renginį Moonas lankėsi Rygoj, po to – Estijos sostinėj; dar turėjo keliauti į Minską, bet pabijota Lukašenkos pokštų (dėl to iš Baltarusijos į Lietuvą atvyko apie 100 judėjimo narių). Acha, po Vilniaus Moonas keliaus į Varšuvą – štai ir žinau vieną miestą į priekį!

Pokalbio metu prie mūsų bent keletą kartų priėjo rusiškai kalbančios merginos ir siūlė atsisėsti. Atsisakėm, aiškinau, kad tuoj turėsiu išlėkti. Priėjo ir viena lietuvaitė, kurią keletą kartu esu sutikęs Gedinimo prospekte, siūlančią paaukoti „už tyrą meilę“. Ji buvo griežtesnė – sakė, kad kai Moonas kalbės, visi privalo sėdėti. Ignoruoju ją (tą patį daro ir mano pažystamas). Perverčiu renginio pristatymą su išspausdinta Moono kalba. Renginio organizatorius – Federacija už visuotinę taiką (Universal Peace Federation – UPF). Tokios dar nebuvau girdėjęs. Ką gi, matyt – tik dar viena su šiuo judėjimu susijusi organizacija, propaguojanti taiką, greta Moterų federacijos už taiką, Profesorių taikos federacijos, Tautų ir religijų federacijos už taiką, Tarptautinės federacijos už pasaulio taiką ir susivienijimą… Turbūt kasmet, kiekvienam renginiui – po naują federaciją už taiką skambiu pavadinimu 🙂

Kalbėtojai keičiasi, o aš vis laukiu Moono pasirodymo – žvilgtelėsiu į jį savom akim ir dingsiu, bo labai vėluoju… Kalba ir vienas lietuvis, rezistentas Viktoras Petkus, kuris čia pristatytas kaip žymus žmogaus teisių gynėjas. Kalba buvęs Baltarusijos prezidentas. Visi apie maždaug tą patį: Moonas yra ypatingas žmogus, sugebėjęs surinkti susipriešinusių valstybių, religijų vadovus, labai daug nuveikęs taikos labui, jei pasaulis jo nepaklausys, ir toliau grims į konfliktus ir vaidus…. (pagalvoju: taip, jei vaikai neklausys praeivių, liepiančių nesipešti, jie ir toliau pešis…). Kalba ir vienas seniausiai judėjime esančių narių, Tarptautinės pasaulio taikos ir susivienijimo federacijos vadovas (ech, neprisimenu vardo…), kurio šeima buvo viena iš pirmųjų Moono sudarytų ir palaimintų šeimų.. Acha, kalbantys Moono sekėjai dar pabrėžia ir šeimos svarbą… Tos pačios nuobodžios kalbos….

Moonas kalbaParodomas trumpas filmukas, kur visoki ambasadoriai giria Mooną kaip taikos nešėją ir pavyzdį… ir pagaliau, po iškilmingo pristatymo, į sceną lipa pats Moonas…. (jį ir matote nuotraukoje). Matosi, kad tikrai susenęs (metų jam – kaip velioniui popiežiui Jonui Pauliui II). Prasideda kalba… Pasiklausau šiek tiek korėjietiškai (idomi kalba), po to užsidedu ausines… Na, pamačiau, kalbą pasiskaitysiu leidinyje, kurį išsinešu. Atsisveikinu su pažystamu, dar kartą išklausau piktosios tvarkdarės pastabos, kad turėčiau sėdėti kai Tėvas kalba, ir smunku iš salęs….


Paskelbta

sukūrė

Žymos:

Komentarai

Atsakymai į “Munas Lietuvoj – trumpai, ką mačiau”: 6

 1. Donatas G. avataras

  Radau ir daugiau nuotraukų apie renginį internete: http://webnet.puslapiai.lt/moon/index.html

 2. Kažkas avataras
  Kažkas

  Na šiaip Donatai keista, kad netrini komentarų su ižeidinėjimais. Lyg ir esi už religijos laisvę 🙁

 3. Donatas G. avataras

  Ištryniau; bet aš gi nesėdžiu visą laiką online, tad nebūtinai spėsiu nekultūringus komentarus išgrūsti preiš tai, kai kas nors juos perskaitė.

 4. + simonas avataras
  + simonas

  Bet tai nesupratau, ką ten veikė katalikų kunigas? Kažkaip įdomiai…

 5. Donatas G. avataras

  Dėl kunigo – atėjau per vėlai, kad pamatyčiau. Pasak mano kolegės, ant scenos jis atrodė anaiptol neįspūdingai. Manau, kad nelabai suvokė, kur eina, vargšelis, ir kokias jam tai pasekmes gali turėti.

 6. kestas avataras
  kestas

  cha cha cha, o „ekstrai” davei interviu ar jie sita bloga nurase? http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=7841264 – rask 10 skirtumu, jei netingi gali ieskoti ir daugiau 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.