Straipsnis Delfi.lt portale

Genocido tyrimo centro reakcija į straipsnį: nauji dokumentai ir klausimai

Kitą dieną po to, kai Delfi.lt išspausdino mano straipsnį „Kas nuvainikuos nepelnytai pagerbtus, prisidėjusius prie Holokausto?“, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras savo svetainės titulinį puslapį papildė mano paviešintais dokumentais, taip pat pridėdamas ir du, kurių neturėjau:

Tikiuosi šie dokumentai jau nebeišnyks iš LGGRTC svetainės taip, kaip praėjusį rudenį vienas jų buvo išnykęs.

Anuomet, kilus diskusijoms dėl J. Noreikos atminimo lentos, LGGRTC svetainėje buvo publikuotos pažymos ne vien dėl J. Noreikos ir A. Škirpos, bet ir dėl J. Krikštaponio bei P. Končiaus veiklos. Tačiau po kelių dienų pažymos dėl P. Končiaus ir J. Krikštaponio buvo pašalintos (jei ką domina pažyma dėl P. Končiaus, tai štai ji, laiku spėjau ją išsisaugoti). Štai ekrano vaizdai, daryti tą pačią dieną – 2015-11-27: „aktualaus“ puslapio ir puslapio, kaip jis tebeatrodė ankstesnėje Google kopijoje:

Grįžtant prie dokumentų, kuriuos 2016-02-10 paskelbė LGGRTC: iš paskutiniojo jų matyti, kad, kiek kitaip, nei rašiau straipsnyje, LGGRTC, gavusi Prokuratūros atsakymą, „lengviau atsikvėpė“ ne iškart: prokuratūrai dar buvo persiųstas dokumentų, kuriais remtasi rengiant pažymą apie J. Krikštaponio veiklą, sąrašas.

Keista, kad šią informaciją LGGRTC nusprendė paviešinti tik straipsniui pasirodžius. Likus savaitei iki straipsnio pasirodymo kreipiausi į LGGRTC viešųjų ryšių specialistę el. laišku prašydamas informuoti, ar LGGRTC, gavęs iš prokuratūros paaiškinimą, kokius dokumentus ir duomenis būtina pateikti, pateikė Generalinei prokuratūrai pataisytą prašymą su dokumentais. Į šį užklausimą gavau mandagų atsakymą, kad turėčiau tokius klausimus užduoti oficialiai raštu kreipdamasis į LGGRTC generalinę direktorę. Kadangi toks kreipimasis būtų reiškęs ir maždaug mėnesį laukimo, šitos galimybės net nesvarsčiau. Jei LGGRTC būtų pateikę man informaciją, mielai būčiau ja papildęs rašomą straipsnį.

Įdomu, ką su LGGRTC pateiktais dokumentais darė Prokuratūra? To užklausiau Generalinės prokuratūros, pažiūrėsime, ką ji atsakys.


Paskelbta

sukūrė

Žymos:

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.