Keletas teisingų budistės minčių apie santuoką ir meilę

Šiandien bevartydamas Beliefnet.com puslapius, radau dar vieną neblogą straipsnį. Apie santuoką, meilę, išsiskyrimą. Patiko man jos mintys, taigi, kas skaito angliškai, rekomenduoju pasiskaityti.

O kitiems – trumpos citatos vertimas.

Aš iš tiesų [ištekėdama] nesupratau, kad meilė nėra susijusi su kokiu nors ypatingu jausmu – ji nekyla, nepasilieka, neišsisklaido. Ji beveik nieko bendro su jausmu neturi. (Ji taip pat nėra gestas, įsipareigojimas pasilikti, tapimas geriausiais draugais ar bet kas kita, ką aš tuo metu galėjau pagalvoti. Meilė tapo erdve, kurioje gyvename. Laikui bėgant ir besisūpuojant ant paslaptingų troškimo, agresijos, nesupratimo (ir nuobodulio) bangų, manau, pradėjome gyventi pačioje meilėje. Bent jau aš. Kiekvieną kartą kai atsiverdavau, išplėsdavau savo horizontą, priimdavau tai, kas man buvo siūloma, išeidavau iš savo saugumo zonos ir apkabindavau jį, ši struktūra sustiprėdavo. Aš nebežinau, ar aš myliu savo vyrą, ar ne. Neįsivaizduoju, kaip pavadinti tuos jausmus, kuriuos jam turiu. Netgi lioviausi stengusis mylėti jį. Mūsų santykiai yra tai, kas duoda mums meilę, o ne atvirkščiai. Štai kaip yra.


Paskelbta

,

sukūrė

Žymos:

Komentarai

Atsakymai į “Keletas teisingų budistės minčių apie santuoką ir meilę”: 5

 1. anarchy avataras
  anarchy

  Aha, gražios mintys.

 2. nerka avataras
  nerka

  matiko ir man… tik va labai nekonkreciai issireiskta ir daugiaprasmiskai

 3. + simonas avataras
  + simonas

  jo, čia tas citatas labai skirtingai galima interpretuot. tiesą sakant, mane tai šiek tiek nervina. yra toks vienas žmogus, kuris kažką pasako ir žiūri, kaip reaguosiu, nors pasakyta buvo labai nekonkrečiai. tenka klausti: ką turi omeny sakydamas […]? panašiai ir čia…

 4. Donatas G. avataras

  čia tu apie citatą, ar ir apie visą straipsnį?

 5. Ieva avataras
  Ieva

  Man tai cia viskas konkretu ir aisku, neskaicius nei straipsnio, pakanka citatos, kad suprastum, kuo gyvena autore. Pati nesusituokus ir neissiskyrus, bet, manau, kiekvienas esam patyre meiles „jausma”, o tikroji meile, apibendrinus visu sutiktu, skaitytu mylinciu ir besidominciu bei gydanciu mylincius ir besimylinciu mintis – ne akimirka, ne „jausmas”, kaip sako autore, o gyvenimo isgyvenimas su kitu zmoguma, isgyvenimas visa, ka duoda siandiena drauge, nepamirstant duoti, bet ir nesidrovint imti, kai nuosirdziai duodama tau „Meile”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.