Į internetą – per mobilųjį telefoną

Šiandien pagaliau pavyko įgyvendinti savo gal kiek vaikišką norą prisijungti prie interneto iš savo nešiojamojo kompiuterio per mobilųjį telefoną. Tiesa, šiandien buvo ir pirmoji diena, kai tai bandžiau padaryti.

Kiekvieną kartą leisdamas kppp programą vis labiau nusivildavau. Ji tarsi nulūždavo. Jau nebesitikėjau kad pavyks, bet pavyko! Pasirodo, tereikėjo programą paleisti administratoriaus (root) teisėmis. (Nesuprantantiems, kas čia per burtai: mano nešiojamajame kompiuteryje sukasi Kubuntu, vienas iš Linux variantų.)

Visas procesas maždaug toks: sujungiau kompiuterį su telefonu Bluetooth jungtimi. Tada, pasinaudojęs Bitės svetainėje pateiktais nustatymais (tik nerašiau APN kreipties adreso „banga“, palikau telefone įrašytą wap profilį) suderinau kppp programą naudoti mano telefoną kaip modemą, o vietoje skambinimo numerio naudoti išraišką *99#. Paleidus programą administratoriaus teisėmis ir liepus jai skambinti ji klusniai susisiekė su Bite.

Taigi, dabar bet kur, bet kada turėsiu šią, deja brangią ir gan lėtą, ryšio priemonę. Visgi, universalią! Jokio interneto plano iš Bitės užsisakinėti neketinu, tad trys megabaitai (arba ryšio para, jei duomenų bus siunčiama mažiau) man, atrodo, kainuos 70 ct.

Šį įrašą, beje, rašau prisijungęs per GPRS.

Jei ką domina, galėsiu detaliau parašyti, kaip prisijungti.


Paskelbta

sukūrė

Žymos:

Komentarai

Atsakymai į “Į internetą – per mobilųjį telefoną”: 5

 1. Ramas avataras
  Ramas

  Norejau kad atsiustum man i pasta ,kaip prisjunkti is laptopo, per telefona narsiti lper wap,duomenys kaip nustatiti ! isanksto dekoju

 2. Tomas avataras
  Tomas

  Cia ir mano senai noreta igyvendinti ideja bet deja pats to nesugebejau perkast tiksliau maniau kad tai neimanoma, jei gali paaiskint isssamiai kaip tai pasidaryt buciau labai dekingas

 3. Tomas avataras
  Tomas

  Hm daug klausimu ir nevisuose orientuojuos. Telefonai tai 3200 per infrareda arba siemens S55 blutufas arba infraredas dar galima Samsung X100 su kabeliu. Naudojuosi Windows XP aplinka. o daugiau tai net nezinau ka atsakyt i kitus klausimus nebent aiskiau pasakytum.

 4. Donatas G. avataras

  Hm, deja per windows jungtis nebandžiau. Turėtų būti paprasčiau, nei su Linux… Žiūrėk ar kokių nuorodų nepateiks programinė įranga, gauta kartu su telefonu (arba atsisiųsta iš gamintojo svetainės) ar su kabeliu, ar – su bluetooth ar infraredo raktu. Sėkmės.

 5. Andrius avataras
  Andrius

  Na o as jau labai seniai bandau prijungti tokiu budu du pocket pc. Siaip principas tas pats, taciau bandau prijungti su tele2, deja, nusivyliau…. ;(

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.