Į internetą – per mobilųjį telefoną

Facebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail

Šiandien pagaliau pavyko įgyvendinti savo gal kiek vaikišką norą prisijungti prie interneto iš savo nešiojamojo kompiuterio per mobilųjį telefoną. Tiesa, šiandien buvo ir pirmoji diena, kai tai bandžiau padaryti.

Kiekvieną kartą leisdamas kppp programą vis labiau nusivildavau. Ji tarsi nulūždavo. Jau nebesitikėjau kad pavyks, bet pavyko! Pasirodo, tereikėjo programą paleisti administratoriaus (root) teisėmis. (Nesuprantantiems, kas čia per burtai: mano nešiojamajame kompiuteryje sukasi Kubuntu, vienas iš Linux variantų.)

Visas procesas maždaug toks: sujungiau kompiuterį su telefonu Bluetooth jungtimi. Tada, pasinaudojęs Bitės svetainėje pateiktais nustatymais (tik nerašiau APN kreipties adreso „banga“, palikau telefone įrašytą wap profilį) suderinau kppp programą naudoti mano telefoną kaip modemą, o vietoje skambinimo numerio naudoti išraišką *99#. Paleidus programą administratoriaus teisėmis ir liepus jai skambinti ji klusniai susisiekė su Bite.

Taigi, dabar bet kur, bet kada turėsiu šią, deja brangią ir gan lėtą, ryšio priemonę. Visgi, universalią! Jokio interneto plano iš Bitės užsisakinėti neketinu, tad trys megabaitai (arba ryšio para, jei duomenų bus siunčiama mažiau) man, atrodo, kainuos 70 ct.

Šį įrašą, beje, rašau prisijungęs per GPRS.

Jei ką domina, galėsiu detaliau parašyti, kaip prisijungti.

Facebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail