Džiaugiuosi Kubuntu

Facebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail

Norėčiau trumpai pasidžiaugti Kubuntu – operacijų sistema, sudaryta iš Linux branduolio ir KDE grafinės terpės. Jau pusantrų metų eksperimentuoju su Linux. Pradžioje tai buvo Mandrake, vėliau – Debian. (Kubuntu, beje, irgi yra šiek tiek modifikuotas Debian.)

Tačiau pirmą kartą per visą laiką pačioje operacijų sistemoje VISKAS VEIKIA. Anksčiau vis likdavo kokių nemalonių spragų, pvz., neveikdavo paieška, nepasikeisdavo terminalo fonas…. O dabar, kad ją kur, viskas veikia. Net DVD diską, dėl sportinio intereso, neseniai perkodavau į XviD formatą – ko anksčiau irgi nepavykdavo padaryti.

Tiesa, viskas pradėjo veikti ne iš karto. Iš pradžių dar bijojau, kad kai kurios klaidos, buvusios oficialiame leidime Hoary Hedgehog, taip ir liks netaisytos iki Breezy Badger, kito leidimo už keleto mėnesių pasirodysiančio (Ubuntu ir Kubuntu leidžia naujus leidimus kas pusę metų). Tačiau viskas išsisprendė aplink Kubuntu susibūrusios atviro kodo bendruomenės pagalba. KDE atnaujinimai buvo rengiami pačių Kubuntu, o be to yra toks bendruomenės projektas „Backports“, kuris suimportuoja kitus nekritinių klaidų pataisymus (kritinius ir saugumo spragas taiso pati Ubuntu/Kubuntu komanda) ir parengia naujus programų paketus.

Taigi dabar – faktiškai viskas – čiki 🙂

Ir šiaip atrodo su Linux pradedu jaustis labiau valdąs padėtį ir saugesnis, nei su Windows.

Taigi, visiems rekomenduoju išmėginti kokį nors Linux distributyvą, pvz., Kubuntu.

Facebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail

5 mintys apie “Džiaugiuosi Kubuntu”

  1. Nustatai kompo BIOSe, kad sistemą krautų iš CD visų pirma. Įkiši Kubuntu diską į CD dėklą ir perstartuoji kompą.

    Po to leidi Kubuntu įsikrauti iš disko. Ant darbastalio rasi nuorodą „install to hard disk“ ar panašiai. Spaudi nuorodą, ir pamatai atsidarant vediklį. Vykdai vediklio nurodymus, atsakinėji į klausimus. Ir viskas. Kai sistema įdiegta, perstartuoji kompą ir pamatai GRUB meniu, kuriame gali pasirinkti, kurią OS krauti (jei kubuntu įdiegei greta Windows).

    Jei nori detaliau, gali pasižiūrėti šį detalų aprašymą anglų kalba.

  2. Jo, sutinku, Kubuntu yra labai gerai islaizyta distra, man ji patiko, bet truputi panaudojęs grįžau prie Slackware. Čia kažkaip geriau, pas Kubuntu bent jau man atrodė, kad viskas paslėpta, o man labiau patinka viską tvarkyti rankutėmis 🙂 Sėkmės ir toliau naudojant OpenSource 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *