Atrodo jogai susipyko

Facebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail

Buvau įsitikinęs, kad jogos namai „Ananda“ – tai dar viena Višnu-Devanandos keliu einančių jogų grupė. Jų svetainėje mačiau Sivanandos tekstų. Atrodo ir nuotraukų mačiau pas juos, kuriose jie bičiuliaujasi su jogos centro Narayana lankytojais. Nors seniai tai buvo, galėjau ir suklysti.

O štai dabar perskaičiau straipsniuką Ananda svetainėje „Apie tai, ko nepraktikuojame“ (nuoroda www.ananda.lt/?id=st_kn seniai neaktyvi), kuriame labai griežtai kritikuojami Sivananda jogos pasekėjai. Nors rašoma visų pirma ne apie lietuvius, bet ir apie juos.

Citatėlė:

Silpnų nervų, „pozityviai mąstantys“ ir „suinteresuoti“ skaitytojai – galite nebegaišti laiko – nes čia mes kalbėsime „negražiai“. Bet, manau, teisingai. Kalbėsime apie vieną agresyviausių ir sparčiausiai Lietuvoje plintančių ŠIVANANDA jogą. Ir apie tai – kodėl mes, jogos namuose „Ananda“, NEPRAKTIKUOJAME tokios jogos(?).

Atrodo moteriškė rimtai nusiteikusi 🙂

Ir dar citatėlė:

„Ten [Sivananda jogos centruose] treniruojama nugara, dar kažkas. O iš tikrųjų – atliekami tokie kompleksai, ant kurių riebiu šriftu būtų galima užrašyti :“Sunaikink savo strėnas. Sunaikink savo kaklą. Sunaikink savo kelius.“

Griežtai pasakyta. Tiesą sakant, iš to, kas tame straipsnyje rašoma, nelabai teatpažįstu Sivananda jogos praktikuotojus Lietuvoje: nei jie panirę vaikšto, nei sveikatos problemų įsigyja po „tokios baisios“ jogos praktikavimo.

Gerai, dabar lauksiu straipsnio, kokią gi jogą praktikuojama „Anandoje“ (pažadėta tokį parašyti). Anonsas yra toks: brangiai kainuojančią, saugią, ir nesektantišką 🙂 Pažiūrėsime 🙂

P.S. Deja teks moderuoti komentarus, nes kai kurie asmenys atrodo nelabai jaučia, kas tinka užėjus į svečius.

Facebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail