Atrodo jogai susipyko

Buvau įsitikinęs, kad jogos namai „Ananda“ – tai dar viena Višnu-Devanandos keliu einančių jogų grupė. Jų svetainėje mačiau Sivanandos tekstų. Atrodo ir nuotraukų mačiau pas juos, kuriose jie bičiuliaujasi su jogos centro Narayana lankytojais. Nors seniai tai buvo, galėjau ir suklysti.

O štai dabar perskaičiau straipsniuką Ananda svetainėje „Apie tai, ko nepraktikuojame“ (nuoroda www.ananda.lt/?id=st_kn seniai neaktyvi), kuriame labai griežtai kritikuojami Sivananda jogos pasekėjai. Nors rašoma visų pirma ne apie lietuvius, bet ir apie juos.

Citatėlė:

Silpnų nervų, „pozityviai mąstantys” ir „suinteresuoti” skaitytojai – galite nebegaišti laiko – nes čia mes kalbėsime „negražiai”. Bet, manau, teisingai. Kalbėsime apie vieną agresyviausių ir sparčiausiai Lietuvoje plintančių ŠIVANANDA jogą. Ir apie tai – kodėl mes, jogos namuose „Ananda”, NEPRAKTIKUOJAME tokios jogos(?).

Atrodo moteriškė rimtai nusiteikusi 🙂

Ir dar citatėlė:

„Ten [Sivananda jogos centruose] treniruojama nugara, dar kažkas. O iš tikrųjų – atliekami tokie kompleksai, ant kurių riebiu šriftu būtų galima užrašyti :”Sunaikink savo strėnas. Sunaikink savo kaklą. Sunaikink savo kelius.”

Griežtai pasakyta. Tiesą sakant, iš to, kas tame straipsnyje rašoma, nelabai teatpažįstu Sivananda jogos praktikuotojus Lietuvoje: nei jie panirę vaikšto, nei sveikatos problemų įsigyja po „tokios baisios“ jogos praktikavimo.

Gerai, dabar lauksiu straipsnio, kokią gi jogą praktikuojama „Anandoje“ (pažadėta tokį parašyti). Anonsas yra toks: brangiai kainuojančią, saugią, ir nesektantišką 🙂 Pažiūrėsime 🙂

P.S. Deja teks moderuoti komentarus, nes kai kurie asmenys atrodo nelabai jaučia, kas tinka užėjus į svečius.


Paskelbta

sukūrė

Žymos:

Komentarai

Atsakymai į “Atrodo jogai susipyko”: 22

 1. Antanas avataras
  Antanas

  Kiek pamenu, dar tavo magistro darbe parodoma, kad mūsų jogams „amžina palaima, amžinas žinojimas” tėra mantros, kurias kartot kartot… Neigiamos emocijos tiesiog plūsta. Visgi, yra tiesios grūdo Anandos rašyme. Tikrai drastiška joga, kurią praktikuoja Šivanandos centre, kai lipama ant galvos vos po kelių įvadinių pamokų.

  Baisu, kad skirtingos jogos mokyklos, klubai tampa konkuruojančiais uabais, nors nė vienas negalėtų skųstis lankytojų stygiumi, tačiau pabandęs pirmą, dabar renkuosi Iyengaro mokymą, kuris yra žymiai nuoseklesnis (kūna pirma stiprinamas paprastomis asanomis) ir mažiau sektantinis.

 2. donatas avataras
  donatas

  brangiai kainuojančią, saugią, ir nesektantišką. Kodel tokios greitos isvados? Kokiais kriterijais remiates kai, sprendziate apie branguma? Specialiai pasidomejau, kainos praktiskai vienodos.
  Del paniurimo ir sveikatos problemu neisigijimo… gal mes sutikome ne tuos pacius Sivananda jogus? Del sveikatos… manualistai sako, kad be darbo neliks!

 3. Donatas G. avataras

  Donatai, pačiame straipnsyje tai perskaičiau. Autorė sako, kad jų jogos stovyklos (atrodo minėjo ir šiaip užsiėmimus) yra pačios brangiausios. Ir taip ir turi būti, nes geri dalykai kainuoja. 🙂

 4. Reda Lukauskienė avataras

  Gerbiamasis Donatai,
  tikrai nesitikėjau, kad atkreipsite dėmesį į tokį niekalą kaip šis straipsnis. Na, bet jei jau…
  Visų pirma, man labai keista, kad taip dažnai vartojate žodį „atrodo”. Dar mano močiutė sakydavo:”Jeigu atrodo – žegnokis”. Savaime suprantama – ne man Jus mokyti, bet čia yra apie ką pagalvoti.
  Antra – ar savo nuomonę sakote tik tada, kai su kuo nors susipykstate? Ir kodėl kitokia nuomonė, nei įprasta, arba kuri Jums nepatinka, reiškia „susipyko”?
  Trečia – Jūsų įsitikinimas apie tai kokiu keliu einame „Anadoje”, galbūt atsirado, nes kažkur girdėjote, kad mes nuo JŲ atsiskyrėme. Mes taip pat tai girdėjome, nors niekada nuo nieko neatsikyrėme ir neatskilome.
  Ketvirta – mūsų puslapyje buvo įvairių nuotraukų ir straipsnių. Visų pirma todėl, kad Šivananda joga yra viena iš sistemų su kuria susipažinau nuodugniai. Išnagrinėjau jos pliusus ir minusus – viską patikrinau savo kailiu. Kaip, beje, ir kai kurias kitas sistemas. Todėl, drįstu manyti, kad galiu sau leisti apie tai kalbėti ir lyginti. Aš jau tokia – seniai nustojau seiliotis ir renkuosi tai, kas tikrai naudinga. Antra – kažkada buvau tokia naivi, jog tikėjausi į savo puslapį sudėti visus ir viską, padėti visiems ir visur – kur tik bus minimas jogos vardas. Tas naivumas man brangiai kainavo, bet ką padarysi, jeigu tokia geros pamokos kaina.
  Penkta – būtų malonu, kad jei jau cituojate mano straipsnį, cituotumėte be iškraipymų. Tokios frazės:”Anonsas yra toks:brangiai kainuojančią, saugią ir nesektantišką” – ten nėra. O šis iškraipymas suteikia visai kitą prasmę tam, kas ten parašyta.
  Neskaičiau Jūsų disertacijos ir nelaukiu atsakymų į savo klausimus. Diskusijoms neturiu laiko – einu praktikuoti „brangią, saugią ir nesektantišką jogą”. Ir Jums siūlau kada nors pabandyti. Tiesiog, kad ne taip dažnai „atrodytų”.
  Su geriausiais linkėjimais – Reda

 5. Donatas G. avataras

  Gerb. Reda, žmonės, kurie nesitiki diskusijos ir nekreipia dėmesio į tai, ką kiti rašo, retai kada atranda mano dienoraštį kitą dieną po to, kai kažką jame parašau.

  Cituoju aš tiksliai, o su mano parafrazėmis („brangią, saugią ir nesektantišką“ – šie žodžiai tekste į kabutes neįdėti, ir „blokine“ citata nepaversti, taigi – nėra citata) galite ginčytis, jei tik manote, kad neteisingai supratau. Bet labiau norėčiau, kad parašytumėte, kokia gi ta joga yra, nereikės man spėlioti 🙂

  Apie tariamą susipykimą – mano subjektyvi nuomonė paskaičius Jūsų straipsnį būtent tokia ir susidarė. Bet kadangi tai tik labai subjektyvi nuomonė, ir sakau „atrodo“ daug kartų. Jei kažkuo įsitikinsiu, rašysiu kitaip. Kai ką tik parašėte, kad „naivumas jums brangiai kainavo“, vėl davėte peno spėlionėms

  Apie Anandos atskilimą nuo Sivanandos judėjimo nesu girdėjęs. Tiesą sakant, iki šiol apie jūsų centrą žinojau tik iš nuogirdų, ir maniau, kad jūs esate Sivanandos pasekėjai. Beje, panašiai jus pristato ir jūsų partneriai „Entertainment bank”:

  Jogos namuose „Ananda” dirba Tarptautinėje „Sivananda Yoga Vedanta Centres” organizacijoje kursus baigę mokytojai … Daya Devi (Reda Lukauskienė) ir Nilakantha (Edgaras Lukauskas).

  „Pamokų sistema, be meditacijos, paremta penkiais didžiaisiais principais: teisingi pratimai, teisingas kvėpavimas, teisingas atsipalaidavimas, teisinga mityba, pozityvus mąstymas”, – jogos pamokų eigą apibūdino Reda Lukauskienė. Pasak jos, šie principai yra pritaikyti ir nesudėtingai įdiegiami vakariečių gyvenime. Principų laikymasis suformuoja ilgo ir sveiko gyvenimo pamatą.

  „Anandoje” pamokas vedantys lietuvaičiai vienu iš didžiųjų savo mokytojų laiko didį jogą ir išminčių Svamį Šivanandą, kuris savo gyvenimą paskyrė tarnavimui žmonijai ir Vedantos studijoms. Pasak R.Lukauskienės, Indijos meistro dvasinio gyvenimo receptas buvo: „Tarnauk, mylėk, duok, apsivalyk, medituok ir suvok tikrąją savo prigimtį”.

  Jei tai – ne apie Sivananda jogą, tai prašau, paaiškinkite, kas tai yra. Pasiskaičius Jūsų komentarą nesunku sugalvoti, kad jūs buvote išvien su Sivananda jogų judėjimu, bet dabar kažkaip tai nebe visai išvien…

  Beje, ne taip seniai lankiausi Sivananda jogos stovykloje, praleidau su jais keletą vakarų. Dėl fiziologinių dalykų mažai ką galiu pasakyti: nei pats praktikuoju jogą, nei esu medikas. Bet tie žmonės atrodė patenkinti ir net labai patenkinti tuo, ką daro. Ir šiaip maloni kampanija. Su jais esu bendravęs ir anksčiau. Todėl tos citatos, kurias jūs sudėjote savo straipsnyje apie tipišką Sivananda jogos pasekėjų emocinę būklę, neatrodo nei atitinkančios tikrovę, nei sąžiningos, nei draugiškos. Ar ne?

 6. + simonas avataras
  + simonas

  To Reda:

  jei ką, tai liaudies patarlė sako:
  jei rodosi, žegnokis.

  šiek tiek skiriasi nuo „atrodo”, ar ne? 🙂

 7. donatas avataras
  donatas

  „Gerb. Reda, žmonės, kurie nesitiki diskusijos ir nekreipia dėmesio į tai, ką kiti rašo, retai kada atranda mano dienoraštį kitą dieną po to, kai kažką jame parašau.”
  vakar parasiau komentara, o is ryto paskambinau Redai. Taigi cia as, jei ka.
  Man labai ptinka sitas komentaras:

  Paciam teko lankyt joga 1 kursa jogos centre Narayana. Niekad nebuciau pagalvojes, kad cia religine grupe Malonus zmones, sportas ir tt. Bet dabar, kai paskaiciau darba ir prisiminiau treniruotes, tai matau, kad tikrai galima izvelgti sektos bruozu. Siaip ar taip jie bando itraukti i grupe, bando primesti savo gyvenimo stiliu, paplaut smegeneles pasakojimais ir tt. Netgi, atsimenu, pries uzsiemimus ir po ju reikdavo sugiedoti kazkokia giesmeles apie svami, tai kaip dabar supratau – apie ju dvazini vadova ir sito religinio judejimo ikureja ”
  Puiku, disertacija apie tai, kad Sivananda joga nera religija. Perskaites zmogus suprato, kad buvo sektoje.

 8. Donatas G. avataras

  Ne disertacija, o tik magistrinis darbas. Ir ne apie tai, kad Sivananda joga nėra religija. Viskas kur kas subtiliau 🙂 Ir jau tikrai ne sekta…

 9. Donatas G. avataras

  Donatai, Lukauskienė neatsako į daugelį klausimų. Pvz., kodėl ji tokia pikta, ir kaip gi jai prišilo, kad Sivananda joga yra blogai. Ir kodėl ji neigia, kad buvo Sivananda jogos aktyvistė („niekada nuo nieko neatsikyrėme ir neatskilome“). Man labai knieti tai išgirsti. Jos pasisakyme nėra nieko nuoširdaus, bet daug pikto.

  Ir baikite komentuoti mano magistrinį darbą jo neskaitę. Nusibodo. Jame nėra faktiškai nieko apie jogos praktikos fizinį poveikį, užtat – daug apie socialinius jogos praktikos aspektus, bandoma narplioti, ar Sivananda jogos grupes galima laikyti religinėmis bendruomenėmis, ir jei taip – kokia apimtimi.

  Nesuprantu, kuo tiksliai žavitės: žinau (ir tai ganėtinai akivaizdu tiems, kas moka naudotis google), kad Reda buvo didelė Sivananda jogos aktyvistė, ir kad dabar yra priešininkė. Taip pat žinau ir ką Sivananda jogai mano apie ją (pasidomėjau, kai įsiplieskė ši diskusija), bet tegul jie patys ir pasakoja tai viešai.

  Jogos praktikavimo tema mane domina seniai, todėl ir rašau. Pats nepraktikuoju, aš kitą tikėjimą išpažystu 🙂 Man nei šilta, nei šalta dėl to, ar Sivananda joga kenkia sveikatai (nors pažįstu daug malonių žmonių iš tos kompanijos, tad jų būtų gaila, jei tai būtų tiesa), su mano akademiniais pasiekimais tai visiškai nesusijęs klausimas.

 10. saulius avataras
  saulius

  Gaila, Donatai, kad Jūs nepazįstate R. Lukauskienės. Aš kaip tik is tų, kurie su ja susipažino prieš tai pasiklausę Šivanandistų „nuomonės”. Baisiau ant ko nors varyti, kaip jie varo ant jos – gal ir neįmanoma. Kaip tik todėl apsisprendžiau apsilankyti „Anandoje”. Ir turiu pasakyti, kad nė pats negalvojau kad taip patiks.
  Taip nuoširdžiai pasakoti apie savo klaidas ir patirtį retai kas pasakoja. Bet kaip tik iš tokių ir gali pasimokyti. Ir ji visai neslepia, kad bande praktikuoti Šivananda jogą. Užtai ir žino kuo tai gali baigtis. Nepasirodė ji man ir pikta, tik nesistengia kvailai įtikti visiems.
  Dar sykį pasiskaičiau ką ji parašė. Ten beje, labai aiškiai viskas parašyta apie fizinį poveikį. Ir net ne jos žodžiais.

 11. Donatas G. avataras

  Sauliui: Gal kada, prie progos, susipažinsime su Reda. Kol kas man visai užtektų ir paprasto pasakojimo, ką ji propaguoja vietoje Sivananda jogos. Dar būtų labai smalsu, kokiu būdu ji taip nusivylė, kai aš pažįstu daug žmonių, kurie ne vienerius metus tenais užsiima ir nenusivylė. (Aš bet kuriuo atveju, į bet kokią jogą, žiūriu gan skeptiškai.)

  Beje, kas link „varymo ant Redos“ – gal ne su tais susidūriau, bet apie ją nieko ypatingai blogo neišgirdau. Tai, ką Reda, Donatas ir Saulius rašo, ir tai, ką matau savom akim, deja dažnai išsiskiria.

 12. Santa avataras
  Santa

  Sveiki, as tiesiog noriu pasisakyti. Perskaiciau sia diskusija, perskaiciau Redos straipsni. Straipsnyje izvelgiu viena prasme – sieki informuoti apie galima zala sau. Jei ji drasiai sneka apie nuperkamus jogos mokytojo diplomus, ji tai tikrai zino, girdejo ir mate. As dziaugiuosi, kad apie tai kalbama. Tai tas pats, kas gultis ant operacinio stalo pas chirurga, kuris tera nusipirkes chirurgo diploma. As nenoreciau patekti pas toki mokytoja, vargu ar noretu bet kuris kitas sveiko proto zmogus. Labai issamiai mediciniskai paaiskinta, citatomis paremta, kodel kvaila yra statyti zmones ant galvos ar lauzti skorpiono poza atejusiam vos trecia karta. Reda sako, nes zino, kad tai daroma, nes buvo tose mokyklose ir mate. Konkurencijos cia neizvelgciau, nes ANANDAI netruksta lankytoju. Taip pat Reda aiskiai issake, kurias Europos SIVANANDOS mokyklas kritikuoja, na, „pop” stiliaus, ir pan. Ir pabreze ju sistemu skirtuma nuo tos pacios (!) krypties jogos mokytoju siulomu sistemu. Tas skirtumas – tai gilios zinios ir visiskas falsas. Donatai, tiesa sakai, kas neiesko diskusiju, tas neatraso, taciau tame straipsnyje taip pat izvelge kiekvienas tai, ko ieskojo. As isgryninau svarbiausia informacija, ir nepajutau nori kritikuoti autoriu. Reda yra zmogus, turintis charakteri, man netgi zavus tas ironiskas prieskonis. Zaviuosi, kad ji nevaidina antgamtiskos joges, kuri moka skraidyti ant kilimelio, ji tiesiog kaip zmogus zmonems sako tai, ka zino ir galvoja, ir nevinioja i vata to, ka nori pasakyti. Tiesa, straipsnis parasytas su pasipiktinimu ir aistra, as tai galiu suprasti, nes pati esu tokios vienos profesijos atstove, kuri daznai pasipiktina isgirdus mitus, netiesa apie tai, ka as TIKRAI zinau. Ir kuomet tai kartojasi, tiesiog sveikas protas tempia uz liezuvio netyleti, nors ir rizikuoju buti nesuprasta. Jauciuosi atsakinga ne tik uz tai, ka pasakau, bet ir uz tai, ko nepasakau. Linkiu visiems tolerancijos, ka beskaitytumet rasti kazka naudingo sau. Silti linkejimai ir geros dienos 🙂

 13. Kaktusas avataras
  Kaktusas

  Kazkada teko lankyti jogos pamokas Anandoje. Is pradziu labai patiko, bet veliau pradejo matytis p. Redos bjaurus, pasiepiantis kitus (kaip min ne potencialius jogus), nedraugiskas, banalus, ciniskas charakteris. Nereikia ant jos pykti, jos tiesiog tokia prigimtis. Ir gaila, kad „budama joge” ji ne trupucio nesigaudo, kad pvz „kaip sauksi, taip ir atsilieps”. Ji tikrai puikiai valdo savo kuna, jos pamokos tikrai labai geros, bet jos klausytis – slykstu. Jos „ismintis” – visiska priesingybe jogos principams. Taip jau yra, ir ne man vienam taip atrodo. Taigi ji nera tikra joge, nes tikri jogai, mazu maziausiai, yra draugiski visoms gyvoms butybems, tuo tarpu, ji labiausiai draugiska pati sau. O jos tariama „puiki” reklamine agitacija jau kiek pabodusi. Net juokinga skaityti jos pasisakymus, bet idomu, galima pasimokyti, kaip gerai malti sss..

 14. Dušas avataras
  Dušas

  Na.del Sivanandos jogos man asmeniskai jau seniai viskas aisku-NE NE ie dar karta NE!!!Belieka priminti,kad ir Sivananda ir Visnudevananda gyvenimo saulelydije negalejo pasigirti puikia sveikata.Abu buvo ligoti ir suzaloti ju paciu sistemos praktika.
  Del Redos…Na jai jau senokai reiketu pasitikrinti galvele.Tai,ka jinai praktikuoja(yoga23 autorius A.Siderskis…beje,jei nuodugniau pasistudijuosite A.Siderskio darbus,tai pastebesite kad nemenka itaka jam turejo Svamis Sivananda),yra pakankamai efektivu kuno atzvilgu.Reda istikruju puikiai ismano asanu geometrija ir tikrai gali patarti ka ir kaip daryti.Bet!!!Nepatarciau praktikuoti yoga23 pagal Redos sudarytas personalines programas.Tai zalinga zmogaus psichikai.Atkreipkite demesi kaip bendrauja Reda,apie ka kalba, kaip elgesi ir jums viskas taps aisku.Be to,sutaupysite nemazai pinigu )))))
  P.S. Reda,tau reikia tikro vyro ir viskas susitvarkys 😉

 15. aurimas avataras
  aurimas

  noriu pakomentuoti kas liecia Jogos studijakauneirvilniuje ir ypac Anandos jogos namus:),opersonaliaiReda ir Edgara.3kartus tekokalbetis telefonuir triskartus buvauisvadintas beprociu.edgaras taitiesiog reke ir visiskainesivaldekaiuzdaviauesminius klausimus,nors skambinau tikis smalsumo.manu tikras jogas,kokiaisjiesave pateikia visiskaisusivaldo,bet edgaras tiesiog klyke i ragelikaip koks pamiselis verslininkas,supratau kad psichologine prasme ji nieko bendro sujoga neturi.gal asanas darytiir moka fizine prasme ir ne daugiau,ojeikam vaziuoja stogas nuo asanu tai pirmiausia jiems,o Radai tai ypac nuo ciguno irenergodinamikos:)tiesa taseniau jau zinojau is Paties A.siderskio,o be to jie propaguoja joga 23,kuriasukure A>Siderskis,apvertes aukstyn ta pacia tradicine sivanandos sistemair kitas,ir paskelbekad egzistuojamatrica,ar asmenine vertikale,ta prasme surado nisa kaipuzdirbti kruva pinigu:)kaip butent pateiktijoga kitaip,kad butu unikalus irnepakartojamasir be konkurencijos.Taip sutinkumeistrasjis yra didis,bet tai nereiskiakad visikas juoseks psieks kazka nerealausir tobulo,ar kaikamneteks ir viso turto parduotikad susimoketiuz nesibaigiancias asmenines programas,korekcijas,programutaisymus,sudrymusisnaujoir.t.tViskas paprasta:)cituoja Reda ir edgaras Siderski,cigunas paskui milijonasmatricu,paskuitustuma,asmenine vertikale:)galiupasakyti tik tiekkad tamprireikapaprastammirtingajam10 metumaziausiaiokainuosnervurpinigu.visas zaidimspasttytas ant tokad daugumos asanuzmonestiesiog nepadarys,todeli instruktorius tiesiog visa gyvenimaziures kaipikokius dievus:)irmanys kad daug dar jiems reikiapaprakaituotikadpereitii 1jogs stadijo i antrair t.t.paskuiegzistuoja dar tokiastadijakur panaikinavisu pris tai buvuiustadijupasalinius efektusir t.t.protoir akiu dumimui temafaktiskaineissemiama.Cigunas 3metai,paskuidrakono dantis,paskui gelezinis feniksa,paskui zero,paskuimegaciklas,paskuidago,paskuidago jes,paskuikrest,paskui visi viename,paskuidod boeixir tt.Galipasakytitiekkad taigalir tobula,bet ne visi galieititokiuilguir suetingukeliukur pateikiamakaipanalogo neturintisisitema,kuriosvienintelispatentuotjas Andrejus Siderskis.Galiupasakytikad uzsiiminejaukovosmenais,usu,cigunuapie 20metuir tiksliai galiupakomentuti A.siderskio nergodimanikos vietasiskokiios sistemoskur kaspaimta ir suklijuota i tuos megacikluskurei pateikiamikaip kazkaspavojingoir energetiskaiveikiancio:)pats galiusukurtikazkapanasaus.,jeizinaupricipus.Priipus Aprase Verininas,kuris pirmasmokesim0pas vanPena

 16. aurimas avataras
  aurimas

  noriu pakomentuoti kas liecia Jogos studijakauneirvilniuje ir ypac Anandos jogos namus:),opersonaliaiReda ir Edgara.3kartus tekokalbetis telefonuir triskartus buvauisvadintas beprociu.edgaras taitiesiog reke ir visiskainesivaldekaiuzdaviauesminius klausimus,nors skambinau tikis smalsumo.manu tikras jogas,kokiaisjiesave pateikia visiskaisusivaldo,bet edgaras tiesiog klyke i ragelikaip koks pamiselis verslininkas,supratau kad psichologine prasme ji nieko bendro sujoga neturi.gal asanas darytiir moka fizine prasme ir ne daugiau,ojeikam vaziuoja stogas nuo asanu tai pirmiausia jiems,o Radai tai ypac nuo ciguno irenergodinamikos:)tiesa taseniau jau zinojau is Paties A.siderskio,o be to jie propaguoja joga 23,kuriasukure A>Siderskis,apvertes aukstyn ta pacia tradicine sivanandos sistemair kitas,ir paskelbekad egzistuojamatrica,ar asmenine vertikale,ta prasme surado nisa kaipuzdirbti kruva pinigu:)kaip butent pateiktijoga kitaip,kad butu unikalus irnepakartojamasir be konkurencijos.Taip sutinkumeistrasjis yra didis,bet tai nereiskiakad visikas juoseks psieks kazka nerealausir tobulo,ar kaikamneteks ir viso turto parduotikad susimoketiuz nesibaigiancias asmenines programas,korekcijas,programutaisymus,sudrymusisnaujoir.t.tViskas paprasta:)cituoja Reda ir edgaras Siderski,cigunas paskui milijonasmatricu,paskuitustuma,asmenine vertikale:)galiupasakyti tik tiekkad tamprireikapaprastammirtingajam10 metumaziausiaiokainuosnervurpinigu.visas zaidimspasttytas ant tokad daugumos asanuzmonestiesiog nepadarys,todeli instruktorius tiesiog visa gyvenimaziures kaipikokius dievus:)irmanys kad daug dar jiems reikiapaprakaituotikadpereitii 1jogs stadijo i antrair t.t.paskuiegzistuoja dar tokiastadijakur panaikinavisu pris tai buvuiustadijupasalinius efektusir t.t.protoir akiu dumimui temafaktiskaineissemiama.Cigunas 3metai,paskuidrakono dantis,paskui gelezinis feniksa,paskui zero,paskuimegaciklas,paskuidago,paskuidago jes,paskuikrest,paskui visi viename,paskuidod boeixir tt.Galipasakytitiekkad taigalir tobula,bet ne visi galieititokiuilguir suetingukeliukur pateikiamakaipanalogo neturintisisitema,kuriosvienintelispatentuotjas Andrejus Siderskis.Galiupasakytikad uzsiiminejaukovosmenais,usu,cigunuapie 20metuir tiksliai galiupakomentuti A.siderskio nergodimanikos vietasiskokiios sistemoskur kaspaimta ir suklijuota i tuos megacikluskurei pateikiamikaip kazkaspavojingoir energetiskaiveikiancio:)pats galiusukurtikazkapanasaus.,jeizinaupricipus.Priipus Aprase Verininas,kuris pirmasmokesim0pas vanPena,didijicigunomeistra,tian czu sistemoje,krimokeLiu saoinis,meistras,kuris,susimastykiteimauzuzsiemimatian czukalnuose1500euru uz paraisnorinciu:)Apie sistemagaliupasakytitiek,betkuris cigunovariantas ,kuris turi bent 4 pAKOPAS.,TEISINGAIUZSIIMINEJANT,IR DARANT TEMPIMOPRATMUS,kuriunereikiatiekkiek,teigia A>Siderskis,nes josistemoje 500asanu,taip pat darant koncentracijairmeditacija,pranajamas,galimapasiekti ta patikaipir sitoje yoga 23 sistemoje:)tik be painiavos ir gasdinimuir tokiu instruktoriukaipReda Ir Edgaras,viskassukurta ir padaryta taipkad butu kuodaugiau mistikosir intrigu,pavoju,tada ir pakimba visokie zmogeliukaiant stebuklingos sistemos,kurivedainemirtinguma:)…sistemagera betpersudetigair pagristakruva asanukuriosnebutinos,bet tamkad daugumatureu ka veikti:)galiupaskytiuzsiiminejauir A>Siderskiosistemaircigunuir energodinamikair dabar usiimineju,bet mokiausimpasjio nepas pseudoinstruktorius,kurie beja,irasytikad galimokyti cigunair energodinamikai joga 23 saita:)juokinga kad tokispsichikoszmones desto ciguna.beja tradiciniociguno asmokiausipas pati Versinina,kuris mokesipasmeistrao Siderskis tikbuvo vertejasir supratimo turiu apieka visa sita opera yra.tas pats jan cigunas dar turiir kita dali-in ciguna.be to jei nedarai 4 pratimupototai susikaupia per daug janir vaziuoja stogasir taiptoliau,tiponedarysite sanu tai nuo dimaminiu cigunpartimuvaziuos stogas,okur gauti kita sistema lietuvojneikasnedestoiskyrus jun juan cigunanuokuriotikrai vaziuoja stogaszmonem.nera issilavinusiu zmoniu tuoklaausimu,todel ir galimapudrintismegenis,nes nera su kuolygintiGelsivanandosir joga 23tai ar vienu arkitu uzsiimsivisur tas pats.esme trigramose,hegsagramose,penkiuose elemntuose,zemesir dangaus ir aplinkos,zmogausenergijose,astuoniuoseverpetoseir metunir paros laikekadakuouzsiimineti,taippt kanluir kunu,ciakru,marmu,nadziuirkt sistemos ismanyme,o ne sistemoje.yoga 23 taisudeliojimasklausimotaipkad butukuo sudetingiau,arnesibaigs kaipkitur agregoro sukurimu,taidar neaisku,nessistemataiSiderskio:)…tas pats Boeix kvepavimokompleksas sudetasnaudojant Sivanandos sistema ir ten nera neivienodaugiaupratimo kitokionei tojsistemojtiksudeta kitaipkadbutu sudetingiau:)Energodinamikapagaminta is tokiu cigunkaip tian czu sistemos,injan ciguno,sliuaizianciosgyvates ciguno,vietnamieciu sistemuir t.t.Veikia tobulaiir iskarto:)dariau 5 metus ,darau ir darysiu,bet sakukad zmonemkuri norisveikatos,pakeisti likima,iseitiiasdmenine vertikale,taijoga 23gyvenimoneuzteksopinigu sumokesit be proto.visoskitos sistemos vedai ta patiir yra maziau drastiskosir maziau traumuotinospsichiskaiir fiziskai,irkaipmpavyzdigaliu duot pav injan cigunas pastatytas tuopaciu pricipupaprastesni rysiai didejanstadijaisudetigejaifinale isvedamas zmogusi ta paciavertika asmenine:)pirmapakppaismokstamaper savaite ir 40 dienuzmogus pts uzsiimineja,tada einaprie antros dar 40 deinu,tada traciosir ketvirtos,pliuselementarus tempimoprtimai,po metu treniruociu viskagalidarytiidividualiaii eitii ta savo vertikale.:)irnerajokiusuper asanu,i dartipo nerealioshierarchijoslaipteliuir protoknisykloskaipjoga 23 sistemoje.ir stogS NEVAZIUOJA.BUS DAUGIAU…..TSIPRASUUZGRAMATINESKLAIDAS,NESKOMPOMYGTUKAISULUZE:senasjau

 17. AS esu kas ESU avataras
  AS esu kas ESU

  Kad ir kaip bebūtų, lengva kritikuoti, bet priimti kritiką – ne. Vedu užsiėmimus pagal Vishnu-Devanandos sistemą ir nesakau, kad joje man viskas patinka, bet sistema išbaigta, gera ir tikrai neturi žymesnių trūkumų. Bet ši jogos sistema visiškai skiriasi nuo tikros Sivanandos sistemos, kuri likusi Indijoje (čia kita tema). Sivananda yoga vedanta centre (www.sivananda.eu) yra grynų gryniausi lobistai, dirbantys pagal Vishnu-Devanandos sistemą prisidengę Sivanandos vardu. Didesnių komersantų, žmonių pritraukėjų ir išnaudotojų nesu mačiusi (-ęs), baisu, kai žinai, kas dedasi jų organizacijos viduje. Nepaisant lobizmo, jie ruošia gerus jogos mokytojus ir meistrus, toliau belieka tik tobulėti kitur ar savarankiškai ir jokiu būdu nepasiduoti šios organizacijos įtakai. Man žinomi du jogos centrai Vilniuje nepasidavę jų įtakai ir nepavaldūs šiai organizacijai, bet vedantys jogą pagal Vishnu sistemą, tai Soham ir Shanti jogos centrai ir būtent juose dirba patys geriausi Lietuvoje (tvirtinu) jogos mokytojai. Visi kiti išdegę akis lekia į Sivanandos centrą Vilniuje, kai tik atvažiuoja koks swamis, pasiklausyti ir taip visų atmintinai žinomų kalbų agituojančių kuo didesnį žmonių pritraukimą. Patarimas – būkite stiprūs ir objektyvūs, ieškokit tikros jogos ir rasit. O kalbant apie Redą, tai jogui nedera būti piktu ir privaloma valdyti pyktį, aistrą, ir kitas iškylančias emocijas. Šitoje vietoje ji užsidirbusi riebų minusą ne tik karmiškai, bet ir kitų jogų akivaizdoje.
  Kiekvienas jūsų turite savo kelią ir darykite jogą tą, kuri patinka. Ne visi mes idealūs, klystam ir mokomės.

 18. Nijole avataras
  Nijole

  Sveiki.Man labai patiko As esu kas esu komentaras.Beje su susidomejimu perskaiciau visus komentarus:) Pati joga praktikuoju devintus metus.Trys metai kaip esu baigusi Šivanandos jogos mokyt. kursus.Galiu tik pasakyti, kad kai kurios asanos man netinka, žaloja mano stuburą.Pati perku ir skaitau literatūrą apie stuburą, domiuosi, kad nežaločiau žmonių.Ir beje nedarau jokių Skorpionų:)Prie Centro neprisirišusi, kadangi turiu gerą nuojautą:))…Ir griežtai nerekomenduoju žmonės ir bet kam tapti jogos mokytojų, nes susidūriau su ,,mokytojais” kurie visia neišmano žmogaus anatomijos(beje pati baigusi Kūno kult. akademiją), fiziologijos.Šito per mėnesį vykstančius kursus iškalti neįmanoma.Juokinga, kai lanko jogos užsiėmimus metus ir jau važiuoja į kursus.Baisoka su tokiu mokytoju susidurti.:)) Tad nuoankumo vieni kitiems…Sėkmės.

 19. klausimas avataras
  klausimas

  Ar jums neatsibodo rasyti apie Reda. Kas cia prirasyta yra visiska nesamone. Donato komentarai taip pat! Nieko panasaus ten nevyksta. Ten geriausia studija lietuvoje visomis prasmemis! Ar cia tiesiog konkurentu burelis?

 20. qq avataras
  qq

  Skaitau ir stebiuosi 🙂 Koks liudnas Lietuvos ” jogu” gyvenimas. Joga tai visuma, kuria pazinti nereikia jokiu pratimu. O jus uzsisukote ant primitivizmo. Ir ka gali ismokyti tokie ” jogai” ogi nieko daugiau, nei jie patys yra. Liudna kai samone uzstringa, ant vieno ir to pacio, nors mano kad Juda i prieki. Sekmes visiems „Guru” ir tikrosios jogos inovams 🙂

  1. Donatas G. avataras

   kaip turbūt pastebėjote, šis įrašas labai senas, ir apie tai, kas šiandien vyksta šios dvasinės praktikos propaguotojų tarpe aš nelabai žinau.

 21. užklydau avataras
  užklydau

  Tiek visko blogo apkalbėjot su tokiu pasimėgavimu pasinarstėt į frazes patys tokie geri būdami……ar truputį ne keista dėl to?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.