Ar bus lietuvybė Linux grafinės aplinkos KDE 3.3.2 laidoje?

Facebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail

KDE yra viena labiausiai išvystytų Linux operacinės sistemos grafinių aplinkų. Jau kurį laiką KDE pasirodydavo ir su lietuvybe. Norintys galėdavo pasidaryti gražius ir sulietuvintus KDE darbastalius.

kde splash screenDeja, išleidus 3.3 versiją, lietuvybė dingo iš oficialaus KDE leidimo. Kodėl? Ogi todėl, kad naujų bei pasikeitusių grafinės aplinkos tekstų nieka šiuo metu neverčia, ir vis mažiau ir mažiau lieka to sulietuvinimo grafinėje aplinkoje…

Nusprendžiau ir aš prisidėti šiek tiek prie atviro kodo programinės įrangos tobulinimo ir šiek paversti Linux… Taigi, dabar verčiu KDE, bet tai einasi labai lėtai. Greičiausiai ir lapkričio pabaigoje turinčioje pasirodyti KDE versijoje 3.3.2 (tai – daugiausiai klaidų taisymo ir vertimų papildymo leidimas) lietuvybės nebus. Greičiausiai nespėsiu tiek išversti, kad KDE komanda pripažintų lietuvybę tinkamos būklės ir įdėtų į oficialų leidimą…

Bet kuriuo atveju, štai kur galima tai patikrinti. Tam, kad į KDE leidimą pakliūtų lietuvybė, turi būti išversta: kde langai * 100% kdelibs/desktop_kdelibs.pot ir kdelibs/ desktop_kde-i18n.pot bylų (vienos – tiek ir yra, kitos – nesunku pasiekti) bei 90% bylos kdelibs/kdelibs.po, (yra – 92%). Statistiką galite rasti čia; * 75% katalogo kdebase bylų… (deja, šio įrašo rašymo metu yra tik 66%).

Taigi, ko gero, pamažu verčiant, galima bus grąžinti lietuvybę tik į kitų metų kovo mėn. planuoją išleisti 3.4 KDE versiją. Irgi būtų neblogai.

Jei kas nors norite prisidėti, rašykite man!

Oficialią KDE svetainę rasite čia, o štai čia rasite KDE projekto lietuvinimo komandos puslapį.

Facebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail