Ar atgausite mokesčius pirkdami kompiuterį su laisva programine įranga?

Facebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail

Šis klausimas buvo aptarinėjamas os_linux@konf.lt forume, tad ėmiau ir parašiau oficialų užklausimą (e.paštu) Vilniaus apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai. Sužinojau, kad tuo atveju, jei kompiuterio pardavėjas pardavimo dokumentuose nurodys, kad jums įdiegė laisvą programinę įrangą (pvz., kokį nors linux), gyventojų pajamų mokestį atgausite be problemų.

Kadangi nėra aišku, kaip atgauti mokesčius, jei perkate kompiuterį be operacijų sistemos, kurią ketiname įsidiegti patys, vis tiek ko gero reikia prašyt pardavėjo įdiegti kokią nors laisvą OS ir tai nurodyti dokumentuose. Žemiau pateikiu mokesčių inspekcijos raštą, gal ką sudomins 🙂


VILNIAUS APSKRITIES VALSTYBINĖ MOKESČIŲ INSPEKCIJA

2004-11-23 raštas Nr. (13.1-13)-3-2-33058

DĖL GYVENTOJŲ PAJAMŲ MOKESČIO

Atsakydami į Jūsų klausimą apie pajamų mokesčio lengvatos taikymą, įsigijus kompiuterį, paaiškiname, kad vadovaujantis 2004-06-15 Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (GPMĮ) 21 straipsnio papildymo įstatymo Nr. IX-2272 (Žin. 2004, Nr. 98-3628) nuostatomis gyventojas, apskaičiuodamas pajamų mokestį, nuo 2004 – 01 – 01 iki 2006 – 12 – 31 iš savo metinių apmokestinamųjų pajamų gali atimti sumą, kurią per mokestinį laikotarpį (kalendorinius metus) sumokėjo už vieną per trejus metus įsigytą asmeninio kompiuterio vienetą su programine įranga. VMI prie FM GPMĮ komentare, skelbiamame interneto svetainėje [www.vmi.lt](http ://www .vmi.lt), pasakyta, kad kompiuteryje turi būti įdiegta vartotojo laisvai pasirinkta operacinė sistema. Jis tik privalo turėti dokumentus, patvirtinančius, jog asmeninis kompiuteris yra su teisėta programine įranga.

Jei įmonė parduos kompiuterį su įdiegta Jūsų pasirinkta programine įranga ir nurodys tai sąskaitoje faktūroje ar kitame juridinę galią turinčiame dokumente (šiuos duomenis įmonė taip pat deklaruos mokesčių administratoriui pateikiamoje formoje FR0776), Jūs galėsite pasinaudoti įstatyme nustatyta lengvata. Informuojame, kad galite pateikti deklaracijų formas elektroniniu būdu (internetu, betarpiškai apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos mokesčių mokėtojų aptarnavimo padalinio darbuotojui kompiuterinėje duomenų laikmenoje (diskelyje arba kompaktinėje plokštelėje).

PRIDEDAMA. Informacija apie Elektroninio Deklaravimo Sistemą, 3 dokumentai. [šitų neprikabinu].

Viršininko pavaduotojas Vidmantas Bronius Abazorius

M. Cibulskienė, 274 2643


Facebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail

4 mintys apie “Ar atgausite mokesčius pirkdami kompiuterį su laisva programine įranga?”

  1. Romui: Kai šį būdą išmėginsi, nepamiršk užsukti čia ir pranešti rezultatų. Man atrodo užtikrinčiau paprašyti kompiuterio pardavėjo įdiegti tau nemokamą OS ir tai įrašyti sąskaitoje.

  2. „VMI prie FM GPMĮ komentare, skelbiamame interneto svetainėje http://www.vmi.lt, pasakyta, kad kompiuteryje turi būti įdiegta vartotojo laisvai pasirinkta operacinė sistema. Jis tik privalo turėti dokumentus, patvirtinančius, jog asmeninis kompiuteris yra su teisėta programine įranga.“ Cia neparasyta kad PC pirkejas privalo PIRKTI os is PC pardavejo. Parasyta kad turi buti IDIEGTA, bet nepazymima kas turi tai padaryti – juk nebutinai naujo PC pardavejas, galiu ir pats tai padaryti. O dokumentas, patvirtinantis, jog asmeninis kompiuteris yra su teisėta programine įranga gali buti ir PC pirkimo faktura su irasu „Žaidimas MIDAS Game CD Chomper 3D (02761) 6.49lt“. Tada deklaruodamas ta PC VMI as nurodau kad pats isidiegiau savo kazkada pirkta OS arba atsisiusta is interneto nemokama OS. Dabar man viskas susistato i savo vietas

  3. Tai čia gali būti naudinga info. Ir, sveikas internetinių dienoraščių pasaulyje.

  4. heh, nu jo, tik gaila, jog nevisos firmos platina linux, pvz, Topo Centras platina tik SuSe.. ir už ją dar sumokėt tenka ~100 lt…;-) o, BMS`e galima pirkt baltixą už 10 lt~ afaik 😉 kur apsimokiau pirkt?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.