Studijos prasideda ir sustoja

Praėjusią savaitę Filosofijos fakultetas patvirtino mano doktorantūros studijų planą. Prieš tai dar teko sudalyvauti ir Sociologijos katedros posėdyje – išties malonūs įspūdžiai. Gal todėl, kad tikėjausi formalios atmosferos, o susidūriau su visai šiltu, kolegišku bendravimu. Tiesa, du katedros dėstytojai nuolat susikirsdavo, bet iš tų susikirtimų išeidavo visai sveika diskusija. Per posėdį gavau vadovauti ir pirmajam sociologijos kursiniam darbui, kas man bus, kaip ir daugybė kitų dalykų, visiškai nauja.

Taigi, mano disertacijos tema: Rytų kilmės religiniai judėjimai ir grupės Lietuvoje, darbo vadovas: prof. habil. dr. Zenonas Norkus. Kovą laikysiu ir pirmąjį doktorantūros studijų egzaminą – Klasikinės ir šiuolaikinės socialinės teorijos, kiek vėliau – Sociologinių tyrimų metodikos ir metodologijos egzaminą, o dar du, pasirenkamus egzaminus turėsiu išsilaikyti iki 2007 m. pabaigos.

Beje, pasirinkau ir disertacijos konsultantą: gan gerai žinomą religijos sociologą Stephen J. Hunt iš Vakarų Anglijos universiteto, kuris maloniai sutiko padėti man. Visgi Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete man trūks religijos sociologijos, tad konsultantas, kuris visų pirma domisi religijos sociologija ir naujaisiais religiniais judėjimais, man turėtų būti pats tas.

Beje, profesorius Z. Norkus Sociologijos katedroje dėsto turbūt vienintelį dalyką magistrantams, susijusį su religija: Racionalaus pasirinkimo teorija ir religija. Kadangi neteko klausyti prof. Z. Norkaus paskaitų, reikėtų atrasti laiko ir nueiti būtent į šias paskaitas. Jau vien dėl to, kad žinočiau, kaip gi mano darbo vadovas dirba su auditorija.

Nuo vasario ir pačiam atrodo teks dėstyti Sociologijos įvadą kuriame nors VU fakultete….

O dabar kokiam mėnesiui atitrūksiu nuo mokslų. Reikia baigti namo (ne namų 🙂 statybos darbus. Su žmona iš Vincuku tikimės dar šiemet įsikelti į savo naująjį būstą prie Žaliųjų ežerų. Taigi, studijos kokiam mėnesiui sustoja…


Paskelbta

sukūrė

Žymos:

Komentarai

Įrašo “Studijos prasideda ir sustoja” komentarų : 1

  1. Gediminas avataras
    Gediminas

    Sveikinimai naujam doktorantui! Visuomet smagu, kad ne visi dirba tik dėl pinigų, o turi ir didesnių ambicijų. Beje įdomi tema. Sekmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.