Šildymas: kas buvo vėliau

Pirmasis šildymo nuotykis buvo jau kitą rytą. Statybininkai ryte rado katilą užspringusį nesudegusiais kuro angliukais ir prigesusį. Be to, ir – suėdusį apie 100 kg granulių kuro per vieną naktį! (tiek kuro jis turėtų suvalgyti, na, per tris dienas…) Išvalė, pakūrė iš naujo, bet vakare vėl tas pats nutiko.

Katilą paleidęs meistras, kurį man surado katilą pardavusi firma, sakė, kad nustatymus paliko optimalius, ir kad nesupranta, kodėl tas katilas užspringsta…

Ką gi, antradienio vakarą pats nuvažiavau pastudijuoti to katilo. Perskaičiau instrukciją, išsiaiškinau detales, ir pamačiau, kad tokių degimo nustatymų, kokius paliko meistras, išvis negalima nustatyti – jų nėra katilo galingumą ir kuro padavimą matuojančioje lentelėje, o teoriškai, prie tokio kuro padavimo katilas turėjo dirbti 30 KW galingumu, kai jo riba – 24 KW….

Vienžo, šaunu… Taigi, perstačiau nustatymus taip, kad katilas veiktų apie 10 KW galingumu. Dabar lyg ir viskas tvarkoje. Neperkaista (praėjusio antradienio vakarą katilinėj buvo baisiai karšta), nespringsta, vietoje kibirų angliukų byra saujos pelenų.

Dabar liko pasiskaičiuoti, kiek toks šildymas mums kainuos per mėnesį. Teoriškai, pagal dabartinius nustatymus, per mėnesį jis turėtų suvalgyti apie 1100 kg kuro, kas visgi yra labai daug (pirmąją toną pirkau už 670 lt, labai pigiau atrodo ir negausiu).

Jei kas žinot, kur tų granulių gauti papigiai, rašykit! Šiuo metu jos yra masiškai eksportuojamos į Skandinavijos šalis, nes ten vyriausybės jas laiko ekologišku, atsinaujinančiu energijos šaltiniu ir kompensuoja dalį jų kainos vartotojams. O kad taip Lietuvoje būtų…


Paskelbta

sukūrė

Žymos:

Komentarai

Atsakymų į “Šildymas: kas buvo vėliau”: 13

 1. scorps avataras
  scorps

  tai pala – per menesi 1100kg = 1,1 t kuro = ~700lt? cia kokio dydzio namas, kad taip baugiai skamba? =]

 2. Joakimas avataras

  nieko sau kainelė…

 3. Donatas G. avataras

  Namas kaip namas, gal 200 kvadratų su garažu ir rūsiu. Naudingo ploto gal 160 kvadratų. Taip, kainelė nieko sau. Bandau ieškoti pigesnio kuro; radau vieną vietą, kur kainuoja 460 lt, bet iš ten toli vežti, bet ko gero kaip nors susiorganizuosiu pigesnį atsivežimą. Tada šildymas gerokai atpigs.

  Dar viena viltis – kad vasarą kuro galima rasti ir pigiau.

  Ir dar viena viltis – kad statybų metu kuro naudojasi gerokai daugiau.

  Na o jei viltis – durnių motina, nu tai mama mia 🙂

 4. scorps avataras
  scorps

  ok tu velniava.. o as galvojau kad mes cia mokedami 300-600lt/men su centriniu miesto sildymu ziauriai brangiai sukames [namo plotas panasus, gal kiek didesnis], ir galvojau kad visad su katilais pigiau iseina.. berods klydau 🙂

 5. Donatas G. avataras

  Na, aš dar tikiuosi sumažinti kaštus. Ypač, jei pavyks gauti pigesnio kuro. Na, ir dar gal pavyks optimizuoti katilo darbą.

  Jei pats dirbčiau kūriku ryte ir vakare, namo šildymas taip pat pigiau atsieitų 🙂

 6. Joakimas avataras

  Tai ar pavyko sumažinti kaštus?

 7. Donatas G. avataras

  Kol kas neaišku. Aišku tik, kad namas pakankamai šiltas. Nusipirkome saulėgražų lukštų kuro, kuris ant kokių 200 lt pigesnis, bet dega jis prasčiau – lieka daug pelenų ir degiklis linkęs užsikimšti, tad kone kasdien tenka kišt prie katilo nagus ir jį pravalinėt. Tad kol kas labai nesidžiaugiam.

  Bet po kokio mėnesio, kai namas jau bus įšilęs kaip reikiant, bus aiškiau, kokia padėtis.

 8. AHTAHAC avataras
  AHTAHAC

  Labas, Donatai,

  mano brolis prekiauja kuro granulemis ir briketais, eksportuoja i vakarus. UAB „RAMUNDAS”

  tel.: +37068540213

  aisku minimalus i pakavimas po 1 tona.

 9. Linas avataras

  Mes (UAB IMLITEX) prekiaujame medienos pjuvenu granulemis, bendraujame ir su RAMUNDU. Turime 16kg, 25kg ir 1000kg pakuotes. kaina po 16, 25kg ne sezonu apie 420-440lt+pvm, didmaisiais po 1000kg – 400lt + pvm.
  Prasom kreiptis +37069991470
  Turime sandelius Kaune ir Kedainiuose.

 10. Jonas avataras
  Jonas

  Sveikas Donatai, as ir turiu granulini katila, sakyk uz kiek radai pigiausiai granuliu saulegrazu?? nes sunkiai sekasi ieskoti:) parasyk jei nesunku man i meila: monostatus@gmail.com

  1. Donatas G. avataras

   Jonai, parašiau el. paštu, bet gal ir kitiems bus naudinga, tad skelbiu ir čia atsakymą.

   Saulėgrąžų lukštų granules kažkada pirkau iš Mažeikių, jau nepamenu tiksliai, bet atrodo – 360 lt buvo. Čia – prieš dvejus metus, tačiau kiek pastebėjau, kuro kainos nesikeitė, bent jau nedidėjo per tą laiką. Bet nerekomenduočiau, nebent paties katilas gerokai kitoks būtų nei maniškis.

   Visų pirma, jų kaloringumas mažesnis, tad nors ir pigesnės, jų ir reikia daugiau tam pačiam šilumos kiekiui išgaut. Antra, jos dega prasčiau, pagamina N kartų daugiau pelenų, ir dar susidaro kažkoks šlakas (gal dėl jose likusio aliejaus?), kuris užkemša degiklį. Tad kai jas kūrenom, kas antrą dieną turėjau atidaryti katilą ir valyti. Trečia, jos buvo gan prastai sulipusios, tad dažną kartą subyrėdavo tiesiog į lukštus. Šiukšlinos tokios buvo.

   Taigi, kai baigėm jas kūrenti, lengviau atsikvėpėm.

   Taip pat bandėme ir grikių lukštų kurą. Tas šiaip gal ir nieko, bet bjaurus tuo, kad nuo jo kyla labai daug dulkių. Ekonomiškai irgi neaišku, ar labai naudinga juo kūrenti, jo kaloringumas irgi mažesnis nei medžio granulių. Ir pelenų pasigamina daug daugiau, nei medžio granules kūrenant.

   Tai dabar kūrenam medžio granules. Jei reikia, galiu duoti kontaktus dėl jų.

 11. Andrius avataras
  Andrius

  Donatui,: saulėgrąžų lukštų granulių ( ir grikių) kaloringumas , žymiai didesnis nei pjūvenų, maždaug apie 5400 kcal/kg. Turbūt pečius blogai sureguliuotas kad susidaro šlakas. Jeigu granulių kokybė buvo prasta ir subyrėjo i lukštus , tai jos dar kaitresnės. Jei pečius lenkiškas , tai 90proc kad ir nesusireguliuos, tada pabandyk maišyti su pjuvenų granulėmis per pusę.

 12. Sergiejus avataras
  Sergiejus

  Sveiki. Mane sudomino jūsų komentarai, todėl manau būtų draugiška pasidalinti „bėdomis” ir mintimis. Aš taip pat šioje srityje esu naujokas- nuo pernai metų. Katilą pirkau vasarą iš „Energijos parko” (Vilnius), katilas čekiškas „OPOP” su Olandų degikliu ir elektronika. Granules pirkau pavasarį iš „Žaliamiškis” po 400 Lt., o žiemą 470 Lt.(pavasarinių kokybė geresnė, mažiau dulkių, mažesnis peleningumas). Kaina su pristatymu (Vilniaus regionas, bet kitur, kiek žinau taip pat turi filialų). Per šį sezoną daug ką supratau. Svarbiausia, kad meistras būtų kvalifikuotas, teisingai sureguliuotų katilą ir išsamiai pakonsultuotų klijentą. Šlakas tikrai susidaro dėl neteisingo suregulevimo. Mano namo šildomas plotas-115 m/kv, katilas 17 kw, nustatytas 70-75 % galingumo, vandens temper. į šildymo sistemą: iki minus 20 – 40 C, iki minus 28 – 45-47 C, patalpų temperatūra – nemažiau 20 C (iki 21,5 C), vandens temper.boileryje- 60-65 C. Tikrai, labai jau netaupėme. Tik su cirkuliaciniais siurbliukais buvo reguliuota. Peleningumas- iš 20 maišų apie kibiras pelenų. Katilą valiau kartą per dvi savaites. Nuo birželio mėn. kartais šildžiau vandenį, eksperimentavau, norėjau daugiau pažinti šią sistemą, nes prieš tai šildžiausi suskystintomis dujomis. Pradėjau šildyti patalpas spalio 5 d., dabar (2010-04-10) dar šldausi. Su visais ekperimentais sudeginau 4500 T. granulių, arba- 1800 Lt.(apie 300 Lt./mėn.). Kitą sezoną, manau būsiu „protingesnis” ir sąnaudos turėtų būti mažesnės. Jeigu visame name būtų tik šildomos grindys, tai manau, kad daug mažesnės būtų ir sąnaudos, nes į šildomas gr.paduodamo vandens temper. buvo nedidesnė 28 C, o bendro padavimo 40-48 C. Štai ir visa matematika. Katile aiįku būtina palaikyti 80 C temperatūrą ir granulių visvien reikia jai palakyti. Tačiau katilas dažniau daro pauzes, arba sustoja kuriam laikui, o vėliau vėl pasileidžia, kad pašildyti. Štai tiek. Linkiu sekmės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.