Mokslas ar blevyzgos?

Facebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail

Ar girdėjote tokią teoriją, kad vandens negalima virti du kartus? Atseit, antrą kartą užvirinus vandenį, jis praranda kažkokias tais naudingas savybes? (Kad jas atgautų, vandenį reikia užšaldyti).

Čia tai dar nieko, mano skeptiškas protas tiek dar pakeltų. Gal ir iš tiesų tas vanduo pakeičia struktūrą užvirinus antrą kartą. Tačiau neseniai buvau supažindintas su dar keistesnėmis teorijomis. Jas skleidžia tokia organizacija „Coral Club International“, kurios platinamame filme „Vanduo – gyvybės lopšys“ mačiau mokslininkus (ar bent jau tariamai mokslininkus), kurie rimtais veidais aiškino, kad darė tyrimus, ir nufotografavo skirtingą vandens susikristalizavimą šalant, priklausomai nuo greta buvusių žmonių emocijų ar net LAPELIŲ su užrašytomis emocijomis, kurie buvo priklijuoti prie mėgintuvėlių. Taigi, jei ant lapelio buvo žodis „Hitleris“, vandens kristalai buvo negražūs ir rudi, o jei koks nors malonus žodis, pvz., „meilė“ – taisyklingi ir balti. Vat taip 🙂

Vat štai čia yra tos organizacijos logotipas – gal matytas?

Coral Club International logotipas

Žinoma, ten buvo ir kitų, mažiau kraštutinių teiginių. Labai būtų įdomu, jei tą filmuką pasižiūrėtų ir man pakomentuotų koks nors mokslininkas (gal pažystat kokį, kompetentingą? – galėčiau perrašyti). Bet ir šiaip idomu, kaip kiti žmonės į tokius dalykus žiūri.

Aš gal ir skeptikas, bet nesu linkęs atmesti visko, ko nesuprantu, kadangi nesuprantu. Bet visgi susidaro kartais įspūdis, kad ten tikrai blevyzgos…

Dar vienas aspektas – tas Coral Club International yra, šiaip jau, tinklinio platinimo biznis. Tai irgi prisideda prie mano abejonių tokiais teiginiais.

Facebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail