KDE vertimo migravimas pavyko!

Savaitgalį sėkmingai atlikau KDE vertimo migravimo iš KDE_3_3_BRANCH atšakos į HEAD operaciją. Iš HEAD vėliau išsivystys KDE 3.4; ką ten – vėliau, juk jau už mėnesio…

Operaciją buvo galima atliki ir paprastai – perkelti bylas iš KDE_3_3_BRANCH atšakos į HEAD rankiniu būdu ir įkelti į CVS, palaukti, kol Vokietiją, kur yra KDE serveriai, ištiks naktis, ir vertimo bylos bus sulietos su šablonais. Bet aš nusprendžiau rinktis automatizuotą procesą: panaudoti tokį scenarijų pomigrate2. Jis viską atlieka automatiškai: perkelia bylas pagal vardus, sukuria trūkstamas, po to sulieja jas su HEAD atšakos šablonais, o po to dar sukuria kompediumą, ir pabando automatiškai išversti neverstas bylas.

Du proceso trūkumai – kad jis LABAI ILGAI trunka (16 val.!) ir, primeta šiukšlių: kai kurie „fuzzy“ pažymėti įrašai iš tiesų nieko bendro neturi su tuo, ką jie turėtų atitikti; vietoj įrašo „Install“ vertimo rodo visokį šlamštą… Taip užterštų bylų yra apie 400 (apie šimtą jau išvaliau…).

Taigi, štai mano atlikto perkėlimo statistika. Neblogai – dar maždaug 150 išverstų įrašų, ir lietuvybė patenka į KDE 3.4 leidimą! Tam, kad į KDE leidimą pakliūtų lietuvybė, turi būti išversta:
kde langai

  • 100% kdelibs/desktop_kdelibs.pot ir kdelibs/ desktop_kde-i18n.pot bylų (vienos – yra 93,43%, kitos – 100%) bei 90% bylos kdelibs/kdelibs.po, (yra – 86,55%);
  • 75% katalogo kdebase bylų (yra net 79,64%).

Paskelbta

sukūrė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.