Apie dviračių vagystes

Šiandien naujienų portalas Delfi skelbia straipsnį apie dviračių vagystes. „Kaip pavogti dviratį?“ Deja, dviračių vagystės vis dar nelaikomos rimtu nusikaltimu.

Kokią gi vagysčių prevenciją siūlo Lietuvos policija?

Policijos pareigūnai tikina, kad geriausia prevencija nuo vagysčių – daiktus užregistruoti policijoje. Galim registruoti ne tik dviračius, bet ir kitus vertingus daiktus – mobiliojo ryšio telefonus, televizorius, kompiuterius, kitą buitinę techniką. Tiesa, nuo pačios vagystės ji neapsaugos, tačiau potencialų ilgapirštį privers susimąstyti, ar verta jam gvieštis daikto, kurį parduoti bus labai sunku.

Vienas iš trijų mano turėtų ir pavogtų dviračių buvo registruotas policijoje. Deja, vagis turbūt nepastebėjo apačioje ant rėmo išgraviruoto ir aprūdijusio numerio… Įdomu, ar šiais laikais policija duoda kokį nors lipduką, kuris vagį perspėtų, kad dviratis registruotas?

Manau, vagystės prevencijoms dar labai padėtų ir tokia priemonė: viešai skelbiama informacija apie registruotus ir pavogtus dviračius. Pvz., jei noriu pirkti dviratį iš žmogaus, užtektų į Google įvesti dviračio numerį, ir sužinočiau, ar jis yra registruotas ir gal būt – pavogtas…

O su maniškiais buvo taip:

  1. Gerą, lengvą kalnų dviratį, policijoje neregistruotą, nušvilpė iš rakinamos laiptinės, kur jis stovėjo prirakintas prie turėklų su lanksčiu armuotu trosu. Nukirptas.
  2. Mano pirmasis (ne vaikystės) dviratis. Dėl šito tai jau pats kaltas – stoties rajone palikau jį prirakintą per naktį prie parduotuvės. Vagys nukirpo U tipo spyną, pirktą Maximoj. Nebuvo turbūt labai sudėtinga. Bet ir dviratis – ne pirmos jaunystės, plieniniu rėmu. Policijoje registruotas.
  3. Gedimino prospekte, turbūt apie 18 val., vagys nukirpo jau ne spyną, o laikiklį – tą legendinį, rusiškos „g“ formos, su maža kilpele spynai pritvirtinti. Nerakinkit, žmonės dviračių prie tų laikiklių – labai jau minkšto metalo. Deja, tuo metu ta Gedimino prospekto dalis dar nebuvo stebima vaizdo kamerų.

Policijai pranešiau apie visas tris vagystes. Ne labai jie skubėjo registruoti, ir iškart davė suprasti, kad šansai atgauti dviratį – apie 2%. Nei vieno dviračio neatgavau.


Paskelbta

sukūrė

Žymos:

Komentarai

3 responses to “Apie dviračių vagystes”

  1. Dainius Radzevičius Avatar

    O aš šeimos dviračius laikau garaže. Kažkaip ramiau… Ir signalizaciją įjungiu. O policija nepasitikiu – jie kitų darbų turi.

  2. Dainius Radzevičius Avatar

    Mielas Donatai, nesulaukiu naujų aktualijų 🙂

    1. Donatas G. Avatar

      Dainiau, tai kad mano „dienoraštis“ iš tiesų yra mėnraštis, o gal ir metraštis kartais 🙂 Aktualijos – karts nuo karto…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Raktažodžiai

atviras kodas bylos Codeigniter darbas drėlingas el. parašas EŽTT genocidas gimimas holokaustas InEnglish internetas joga Jurgelis karo nusikaltimai kde konferencija Kononov Kraujelis kubuntu LAT LGGRTC lietuvybė linux microsoft mokslai mokslas nusikaltimai žmoniškumui partizanai PHP pokaris programavimas programos religija religijos laisvė sausio13 sektos seneliai teismas teisė tinklaraštis vasiliauskas vertimas wordpress žurnalizmas

Vėliausi įrašai

Visuomenė, politika, etc.

Tinklaraščiai

Technologijos

Mano viešasis PGP raktas
keybase.io paskyra

Autorinės teisės

© 2004-2024, Donatas Glodenis. Šiame tinklaraštyje paskelbtą autorinį turinį kitur galima naudoti tik gavus raštišką autoriaus sutikimą.

Jei konkrečiu atveju nėra nurodyta kitaip, tinklaraščio įrašuose išsakomi vertinimai yra asmeninė jų autoriaus nuomonė.