Apie dviračių vagystes

Šiandien naujienų portalas Delfi skelbia straipsnį apie dviračių vagystes. „Kaip pavogti dviratį?“ Deja, dviračių vagystės vis dar nelaikomos rimtu nusikaltimu.

Kokią gi vagysčių prevenciją siūlo Lietuvos policija?

Policijos pareigūnai tikina, kad geriausia prevencija nuo vagysčių – daiktus užregistruoti policijoje. Galim registruoti ne tik dviračius, bet ir kitus vertingus daiktus – mobiliojo ryšio telefonus, televizorius, kompiuterius, kitą buitinę techniką. Tiesa, nuo pačios vagystės ji neapsaugos, tačiau potencialų ilgapirštį privers susimąstyti, ar verta jam gvieštis daikto, kurį parduoti bus labai sunku.

Vienas iš trijų mano turėtų ir pavogtų dviračių buvo registruotas policijoje. Deja, vagis turbūt nepastebėjo apačioje ant rėmo išgraviruoto ir aprūdijusio numerio… Įdomu, ar šiais laikais policija duoda kokį nors lipduką, kuris vagį perspėtų, kad dviratis registruotas?

Manau, vagystės prevencijoms dar labai padėtų ir tokia priemonė: viešai skelbiama informacija apie registruotus ir pavogtus dviračius. Pvz., jei noriu pirkti dviratį iš žmogaus, užtektų į Google įvesti dviračio numerį, ir sužinočiau, ar jis yra registruotas ir gal būt – pavogtas…

O su maniškiais buvo taip:

  1. Gerą, lengvą kalnų dviratį, policijoje neregistruotą, nušvilpė iš rakinamos laiptinės, kur jis stovėjo prirakintas prie turėklų su lanksčiu armuotu trosu. Nukirptas.
  2. Mano pirmasis (ne vaikystės) dviratis. Dėl šito tai jau pats kaltas – stoties rajone palikau jį prirakintą per naktį prie parduotuvės. Vagys nukirpo U tipo spyną, pirktą Maximoj. Nebuvo turbūt labai sudėtinga. Bet ir dviratis – ne pirmos jaunystės, plieniniu rėmu. Policijoje registruotas.
  3. Gedimino prospekte, turbūt apie 18 val., vagys nukirpo jau ne spyną, o laikiklį – tą legendinį, rusiškos „g“ formos, su maža kilpele spynai pritvirtinti. Nerakinkit, žmonės dviračių prie tų laikiklių – labai jau minkšto metalo. Deja, tuo metu ta Gedimino prospekto dalis dar nebuvo stebima vaizdo kamerų.

Policijai pranešiau apie visas tris vagystes. Ne labai jie skubėjo registruoti, ir iškart davė suprasti, kad šansai atgauti dviratį – apie 2%. Nei vieno dviračio neatgavau.


Paskelbta

sukūrė

Žymos:

Komentarai

Atsakymai į “Apie dviračių vagystes”: 3

  1. Dainius Radzevičius avataras

    O aš šeimos dviračius laikau garaže. Kažkaip ramiau… Ir signalizaciją įjungiu. O policija nepasitikiu – jie kitų darbų turi.

  2. Dainius Radzevičius avataras

    Mielas Donatai, nesulaukiu naujų aktualijų 🙂

    1. Donatas G. avataras

      Dainiau, tai kad mano „dienoraštis“ iš tiesų yra mėnraštis, o gal ir metraštis kartais 🙂 Aktualijos – karts nuo karto…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.