Kategorija: visuomeninė veikla
-
Were There Sufficient Reasons to Refer Case „Drėlingas v. Lithuania” to the Grand Chamber of ECHR?
The text below discusses the grounds for referral of the case „Drėlingas v. Lithuania” to the Grand Chamber of the European Court of Human Rights. Unfortunately the case was not referred to the Grand Chamber for review. It failed to be referred to the Grand Chamber not because there were not enough grounds, however. It…
-
Kaip nusipirkau suklastotą planšetę (ir kaip pavyko jos atsikratyti)
Prieš tris savaites pirkau dukrai planšetinį kompiuterį. Deja, pataikiau ant klastotės. Ypatingai buvo apmaudu ir nesmagu, nes kas jau kas, o aš turėjau suprasti iškart, kad su tuo kompiuteriu kažkas ne taip. Tai, kad to nesupratau laiku, kainavo man dvi savaites apmaudo. Štai skelbimas „Išpardavimas Tik 149€ 64gb 4gb RAM 10 branduolių“, kuriame reklamuotą kompiuterį…
-
Baudžiamojo kodekso 170-2 straipsnis: kaip mažumų apsaugos įrankis tapo politinio persekiojimo įnagiu
Prieš savaitę viešnia iš Briuselio nustėro sužinojusi, kad Lietuvoje buvo nuteistas knygos leidėjas, išleidęs oficialiai istorinei versijai apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius prieštaraujančią knygą. Ji užklausė mano nuomonės, kaip čia yra su žodžio laisve Lietuvoje. Tad turėjau progą iš naujo pasidomėti šia tema. O padėtis, deja, yra ne itin gera. Nuo 2012 m., kai…
-
Viešnagė JAV: sostinė Vašingtonas
Nuo šeštadienio, birželio 2 dienos, esu JAV, dalyvauju International Visitors Leadership Program mokymuose mažumų teisių plėtros tema, kuriuos vykdo Tarptautinis švietimo institutas. Tai puiki galimybė pamatyti dalį Jungtinių Valstijų įvairovės, susipažinti su JAV problemomis ir priemonėmis, kurių tiek JAV vyriausybė, tiek pilietinė visuomenė imasi, kad socialinės nelygybės problemos būtų sprendžiamos. Bandysiu bent trumpai aprašyti šios…
-
Pastabos nuosprendžio OMONui paraštėse II: karo nusikaltimai
Tęsiu Lietuvos Apeliacinio Teismo nuosprendžio Valentinui Razvodovui (kurį toliau vadinsiu nuosprendžiu OMONui) analizę. Pirmojoje dalyje bandžiau sutalpinti OMONo atliktas veikas į nusikaltimų žmoniškumui dėžutę. Teismas tai padarė nė nemirktelėjęs, o man visiškai nesisekė. Analizuojant neįmanoma buvo išvengti įspūdžio, kad kaltinimai nusikaltimais žmoniškumui gerokai pritempti. Juolab, kad akivaizdžiai abejotinų kaltinimo aspektų Teismas neaptarė, elgėsi taip, tarsi…
-
Sausio 13-osios ir Gorbačiovo atsakomybės klausimu
Šį antradienį, 2017 m. gegužės 2 d., Vilniaus apygardos teismas pranešė, kad Rusijos Federacija atsisako perduoti Michailui Gorbačiovui kvietimą liudyti teisme. Jau anksčiau Gorbačiovui tas šaukimas buvo įteiktas asmeniškai, ir jo atstovas iškart informavo, kad Gorbačiovas dalyvauti teismo procese neketina. Taigi, šioje Sausio 13-osios bylos istorijos dalyje turbūt teks dėti tašką. Robertas Povilaitis, kurio tėvas…
-
Pastabos nuosprendžio OMONui paraštėse I: nusikaltimai žmoniškumui
Skaitinėju jau kelintą dieną Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendį OMONininkui Vladimirui Razvodovui (jo bendras Boleslovas Makutinovičius mirė, tad byla jam nutraukta). Pamenate, koks triukšmas buvo kilęs 2015 m., kai Vilniaus apygardos teismo teisėjai Vilniaus OMONininkus išteisino? O štai 2017 m. sausio 24 d. Apeliacinis teismas Razvodovą nuteisė pagal visą jam pateiktų kaltinimų apimtį. Jokio analitinio ar…
-
S. Drėlingo byla: kaip LAT apėjo EŽTT sprendimą Vasiliausko byloje ir dar kartą pažeidė Konvenciją
[Platesnė LAT sprendimo S. Drėlingo byloje analizė buvo publikuota liberties.eu platformoje.] 2016 m. balandžio 12 d. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo plenarinė sesija priėmė sprendimą Stanislovo Drėlingo byloje. S Drėlingas buvo kaltinamas tuo, kad dalyvavo suimant vieną iš Lietuvos partizanų vadų Adolfą Ramanauską „Vanagą“ ir jo žmoną Birutę Mažeikaitę. Prokuratūra tai įvertino kaip prisidėjimą prie „nacionalinės-etninės-politinės“ grupės…