Žyma: programos
-
Kaip patvirtinti dokumento sudarymo datą su elektronine „laiko žyma“
Nors jau kurį laiką žinojau, kad pasirašant dokumentą elektroniniu parašu dažnai prie dokumento yra pridedama ir „laiko žyma“, tik ne per seniausiai išsiaiškinau, kad tai per daiktas, ir kam tos laiko žymos gali būti naudingos. El parašo atveju laiko žyma patvirtina, iki kada buvo sudarytas (ir pasirašytas) dokumentas. gal būt anksčiau nei laiko žymoje nurodyta…
-
PDF dokumentų pasirašymas elektroniniu parašu kompiuteryje su Linux
Reikalavimai prieš pradedant darbą: kompiuteris su pakankamai nesena Linux operacine sistema, įdiegta Java programine įranga, asmens tapatybės kortelė su elektroniniu parašu, kortelės skaitytuvas, įdiegta ir veikianti kortelės skaitytuvo įranga (žr. VRM parengtas instrukcijas čia). Atsisiunčiam JSignPdf programą – zip archyvo pavidalu – ir išskleidžiam zip archyvą. Perkeliam programos failus kur nors į failų sistemą (aš…
-
Senos MySQL duomenų bazės koduotės sutvarkymas
Kas kada nors bandė tvarkyti MySQL duomenų bazių koduočių problemas, tas žino, kad tai dažnai nėra paprastas reikalas. Savo koduotes turi duomenų bazės, lentelės ir net lentelių stulpeliai, ir šios koduotės gali būti skirtingos vienoje ir toje pačioje duomenų bazėje. O kadangi MySQL dar prieš gerą dešimtmetį duomenis standartiškai įrašydavo Latin1 koduote, senesnėse žiniatinklio programose…
-
Kaip efektyviai rengti nuasmenintas skaitmenines (ar popierines) dokumentų kopijas
Dar vasaros viduryje vienos valstybinės įstaigos užprašiau 12-os dokumentų kopijų. Įstaiga ilgai išsisukinėjo: laiku nepateikė atsakymo, apskųsta Vyriausiajai administracinių ginčų komisijai piktinosi, kad aš, esą, „piktybiškai“ trukdau jos darbą ir pan. Kai galiausiai atsakymą man pateikė, dokumentų kopijas pateikti atsisakė nes: … Tenkinant Jūsų prašymą reikėtų kelti archyvines bylas, rasti dokumentus, juos kopijuoti, peržiūrėti ar…
-
PulseAudio, KDE ir adobe-flashplugin: keista mišrainė
Kelias pastarasias dienas vis probėgom sprendžiau savo laptopo audio problemas. Gal ir negaliu pernelyg peikti Linux audio posistemės, nes pats mėgstu nestabilias, ne itin išbaigtas ar užtektinai neišbandytas sistemas, tačiau šį kartą (jau eilinį) kovą su savo laptope esančiu Linux (Kubuntu Karmic Koala (9.10) versija) baigiu paliaubomis taip ir nesupratęs, kaip pasiekti pergalę 🙂
-
Kaip su vpnc programa prisijungti prie VU vpn tinklo
VU tinklo administratoriai pateikia instrukcijas Linux operacinei sistemai, tačiau – tik prisijungimui naudojant konsolės programas. O žemiau rasite instrukciją, padėsiančią prisijungti prie VU vpn tinklo naudojant KDE aplinkos programą Kvpnc.
-
Ir MS Word moka dirbti su WordPress!
Na štai, pasirodo, tinklaraščio įrašus galima skelbti ir iš Microsoft Word 2007!
-
Perėjau prie Thunderbird… palikau KMail
Štai ką tik šiek tiek skaudančia širdimi susikonfigūravau Mozilla Thunderbird pašto programą darbui su dviem iš keturių savo pašto dėžučių. Vėliau ir kitas prijungsiu. Tokiu būdu laikinai palieku Kmail, pagrindinę KDE pašto programą. Dėl jos nepatikimo darbo su atjungtais IMAP aplankais. Beveik kiekvienas bandymas nusiųsti į IMAP aplanką didesnį nei keli šimtai KB laišką, jei…