Lietuviška klaviatūra

Šiandien pamėginau rašyti su standartine lietuviška klaviatūra LST 1582:2000, kuri atrodo štai taip:

LST 1582:2000 klaviatūra

Iki šiol naudojausi lietuviška „skaičių eilės“ klaviatūra, tačiau ją naudojant kyla problemų su skaičių, uždengtų lietuviškomis raidėmis, įvedimu.

Pagrindinė standartinės klaviatūros ypatybė tokia: joje yra visi lietuviški ir angliški simboliai, pasiekiami pagrindinėje klaviatūros dalyje, ir jie, beje, išdėstyti pagal pasitaikymo lietuvių kalboje dažnumą, kad dažniau naudojami simboliai būtų lengviau pasiekiami. Be to, naudojant šią klaviatūrą nereikia naudoti atskiros skaičių klaviatūros, taigi, žmogus turėtumei neprapulti staiga prisėdęs prie nešiojamo kompiuterio (kurį kažkada vis tiek teks įsigyti).

Turėtų būti „patogesnė“, tačiau tai pasijus ne iš karto 🙂 . Kol kas vos ne vos spausdinu.

Linux naudotojai ją gali tiesiog įsijungti, o vat Windows naudotojams teks atsisiųsti ir įdiegti, nes net ir į Windows XP ji kol kas neįtrauka.


Paskelbta

sukūrė

Žymos:

Komentarai

Atsakymai į “Lietuviška klaviatūra”: 7

 1. dado1945 avataras
  dado1945

  Pirmas įspūdis, kad ta pati ąžerty, bet žiūriu, kad ne. Šiaip man ir skaičiukų klaviatūra ne bėda, nes visada gali palaikyti AltGr (Lyg3).

 2. menesis avataras

  ji patogi, ypač kai reikia rašyti daug lietuviškų tekstų; programuojant patogiau įprasta klaviatūra. įpratau, naudojau, bet mečiau, aj.
  didžiausia problema – jei tenka naudotis kitu kompu kur šis išdėstymas neįdiegtas, arba kai tavo kompu nori pasinaudot kas nors kitas. na pastaruoju atveju jiem tiesiog perjungi „skaičiukinę” klaviatūrą.
  galima ir nusipirkti tikrą klaviatūrą.

 3. Andrius avataras
  Andrius

  Atrodo, jog perprasti tokią klaviatūra būtų sunkoka. Nors kaip sakoma, prie visko priprantama;)

 4. Donatas G. avataras

  Štai rašau naująja klaviatūra 🙂 Darbelis tikrai ne iš lengvųjų…

  Iš pradžių lyg ir nieko, bet kiek pavargus dėmesys atbunka ir tada tuščiai spaudinėji atrodo kokią tai gerai išmoktą kombinaciją, kol galiausiai pasižiūri į sufleruojančią lentelę…

 5. + simonas avataras
  + simonas

  Jo, aš irgi bandau spausdint dabar naudotamas šitą išdėstymą. Kažkaip sudėtingai, bent jau iš pradžių. Taškai ir kalbleliai maišosi. Labai nepatogios kabutės Už tai „š“ labai patogiai padėta. 🙂

 6. Donatas G. avataras

  Dar labai ne vietoje padėta „F“ ir „w“ raidės. Persimokinti tai, ką mokeisi daugelį metų, nėra taip paprasta…

 7. Andrius Juozas avataras
  Andrius Juozas

  Naudojuosi šia klaviatūra, jau daug metų. Savame kompiuteryje ji tikrai patogi naudotis. Savaime su laiku pradėjau rašyti akluoju būdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.