Žymų Archyvai: xsane

Kaip skenuoti dokumentus Linux operacinėje sistemoje

Namie turime multifunkcinį Samsung įrenginį, kurį galima naudoti ir kopijavimui, ir skenavimui, ir spausdinimui. Tik su skenavimu bėda 🙂 Vis gaunu velnių, kad „yra skeneris, o skenuoti neįmanoma“, – mat pagrindinė Linux skenavimui naudojama programa Xsane atrodo tikrai grėsmingai pirmą kartą ją atvėrusiam, ar nereguliariai skenuojančiam. Net ir man niuansai pasimiršta. Todėl nusprendžiau parašyti trumpą instrukciją, – sau, savo šeimai, bet ir kitiems gal bus naudinga.

Xsane – sena programa, turinti begales parinkčių, kurios gali ir klaidinti, ir į neviltį įvaryti, jei nežinai tiksliai, ko nori. Linux vartotojai gali naudotis ir vartotojui draugiškesnėmis programomis, pvz., Skanlite, gcan2pdf, Simple Scan, bet Xsane yra gera tuo, kad su ja galima ne tik nuotraukas ar paveikslėlius skenuoti (kaip su Skanlite) ir ne tik kelių puslapių dokumentus (kaip gscan2pdf), bet ir tą, ir aną daryti. Ir nuskenuoto dokumento vaizdą pakoreguoti. Universali programa.

Skenavimas paskubomis

Paleidžiame xsane programą. Pirmą kartą tai padarius pamatysime net 4 langus, iš kurių du – „Standard options“ ir „Histogram“ galime kol kas drąsiai išjungti. Jei prireiks, visus langus galime išsikviesti per pagrindinio programos lango meniu „Window“.

Pirmą kartą paleidus xsane: 4 langai
Pirmą kartą paleidus xsane: 4 langai
Toliau skaityti Kaip skenuoti dokumentus Linux operacinėje sistemoje