Žymų Archyvai: kultūra

„Da Vinčio kodo“ dekonstravimas

Šiandien vieno kompiuteristo blog’e perskaičiau labai taiklią „Da Vinčio kodo“ filmo (o kartu ir knygos) kritiką. Visa jo idėja sutelkta į galimybes įrodyti, kad tariamai „Siono vienuolyno“ saugoma paslaptis yra tokia reikšminga. Štai visas dienoraščio įrašas.

Autoriaus mintis tame, kad iš esmės neįmanoma atkasus palaikus įrodyti, kad tai būtent Marijos Magdalietės palaikai. O tai įrodžius ir net įrodžius, kad ji turėjo palikuonių, ir kad kai kurie iš jų gyvena ir šiandien, nieko neįrodo apie tai, kad Marija buvo ištekėjusi už Jėzaus.

Štai viena linksma citata:

„If you go back a certain number of generations, almost every corpse will be your granny.“ – „Nuėjus užtektinai kartų į praeitį, beveik kiekvienas lavonas bus tavo senelė“.

Labai linksma apie tai skaityti kompiuteristo, KDE programuotojo svetainėje 🙂

Eurovizija – lietuviai prasimušė, tačiau reforma vis dar „šeštoj vietoj“

Kad „Lordi“ nugalės nesitikėjau, ir pats nebūčiau už juos balsavęs. Nelabai mėgstu sunkųjį roką. Nors ir įspūdingi jų kostiumai. O kad lietuviai prasimušė iki šeštos vietos man buvo staigmena – prieš pusfinalį tai atrodė ir visiškai neįmanomas dalykas. Žr. rezultatus.

Bet ką gi, jie mane nustebino. Nors atrodo, kad eurovizijos reforma, kurios atrodo tikėtasi paleidžiant tokią Eurovizijos stilių griaunančią dainą, kaip „LT United“ „We are the Winners“, vis dar yra „šeštoj vietoj“ Europai. Na, žinoma galima į „LT United“ sėkmę pasižiūrėti ir kiek optimistiškiau, kaip yra linkę daryti žiniasklaidos komentatoriai žr. pvz. Bernardinai.lt straipsnį.

Toliau skaityti Eurovizija – lietuviai prasimušė, tačiau reforma vis dar „šeštoj vietoj“