Šiandien Montgomerio mieste, Alabamos valstijoje, lankėmės Pietų valstijų skurdo teisės centre (Southern Poverty Law Center, toliau – SPLC). Praėję aerouosto saugumo vertą patikrą (centrą ne kartą bandyta sprogdinti) klausėmės centro darbuotojų, kurie pasakojo apie savo pastangas mokant tolerancijos mokytojus bei stebinti „neapykantos grupes“, imantis teisinių priemonių prieš jas. Tarp grupių, kurias SPLC klasifikuoja kaip neapykantos grupes, yra ir plačiai Europoje veikiantis (ir mūsiškio Laisvos visuomenės instituto dažnai cituojamas) Laisvės gynimo aliansas (Aliance for Defending Freedom). Šiaip pikantiška detalė, dešiniojo ir kairiojo aktyvizmo susidūrimo dūmai JAV, kurių prasmės sau aš dar neįsivertinau. Toliau skaityti Šiek tiek apie seksualinės orientacijos pakeitimo terapijas
Temos Archyvai: mokslo pasaulis
Nuo 2006 m. – vėl studentas!
„Skiepai kenkia?“ „Ne, bet mirusiųjų mes neskaičiavome“
Vienoje nesenoje diskusijoje radau emocingą atsiliepimą apie mokslinę studiją skiepų klausimu. Mokslinėje studijoje buvo lyginamos nepageidaujamos reakcijos į stabligės, difterijos ir kokliušo vakciną (Tdap) nėščiosioms. Publikuotame straipsnyje, kuriame apžvelgiami duomenys apie nepageidaujamas reakcijas į skiepus tiriamosiose grupėse ir kontrolinėje grupėje, nurodoma, kad nebuvo skaičiuojami atvejai, kurie nesibaigė gyvo kūdikio gimimu (abortų, persileidimų ir pan. atvejai). Duomenis apžvelgę tyrėjai priėjo išvados, kad pakartotinė vakcinacija Tdap vakcina nekelia didesnės grėsmės nėščiosioms, nei pirminė vakcinacija. O Facebook diskusijoje kovotojai prieš skiepus tyrimą komentavo maždaug taip, kaip parašiau straipsnio pavadinime: „kokia nesamonė, koks skandalas, tiria nepageidaujamas reakcijas, o išmeta duomenis apie mirties atvejus“. Toliau skaityti „Skiepai kenkia?“ „Ne, bet mirusiųjų mes neskaičiavome“
Apie liberalų populiarumo pakilimus ir nuopuolius per statistikos prizmę
Vasara – nuobodus metas žurnalistams, tad į žiniasklaidą patenka laaabai daug abejotinos produkcijos.
Štai Delfi parašė apie tariamą liberalų* reitingų nuosmūkį straipsnį „Po svaiginančio šuolio – reitingų smūgis“. Šiame straipsnyje bandoma labai daug išpūsti iš dviejų apklausų rezultatuose pastebėto pokyčio vertinant Lietuvos liberalų sąjūdį.
Kas per pokytis?
Prieš mėnesį rekordinį 16 proc. reitingą pasiekęs Liberalų sąjūdis liepą sulaukė spyrio į užpakalį: jo populiarumas sumenko 3,1 proc. – tiek, kiek tokiose apklausose galima paklaida. … [Liberalų sąjūdžio] reitingai šiuo metu siekia 12,9 proc. Palyginti su birželiu, liberalų populiarumas sumenko 3,1 proc. Toliau skaityti Apie liberalų populiarumo pakilimus ir nuopuolius per statistikos prizmę
Melas, didelis melas ir statistika
Patinka man vartyti skaičius. Štai pavyzdys mažo elemento iš visuomenės nuomonės tyrimo, kuris buvo atliktas du kartus – 2007 ir 2014 m.
Respondentų buvo klausiama, kaip jie vertina „Tikėjimo žodžio“ bendruomenę. Pamėginkim suprasti, kaip pasikeitė šios religinės bendruomenės vertinimas tarp 2007 ir 2014 m.
„Žali“ rezultatai buvo štai tokie:
2007 2014 Labai nepalankiai 158 160 Greičiau nepalankiai 177 196 Nei taip, nei ne 197 266 Greičiau palankiai 45 32 Labai palankiai 9 6 Nežino, neatsakė 449 343
Sumetus rezultatus į paprastą procentinį grafiką gaunama štai tokia sudėtinga lentelė:
Įstojau į doktorantūrą!
Šiandien pagaliau oficialiai sužinojau gerąją naujieną, žadančią man sudėtingesnį gyvenimą. Mane priėmė į sociologijos doktorantūros programą Vilniaus universitete!
Egzaminą laikiau prieš ištisas dvi savaites, ir praėjusį pirmadienį jau žinojau, kad gavau iš egzamino aštuonetą, bei iš nuogirdų – kad iš aštuonių pretendentų į tris vietas aštuonetus gavo tik du. Tačiau doktorantūros skyrius dar daugiau nei savaitę skaičiavo ir tik vakar vakare turėjo rezultatus.
Taigi, be neseniai „užaugusių“ pareigų – sūnaus Vinco – turėsiu dar vieną rūpestį. Tikiuosi ir džiaugsmą.
Po dviejų metų pertraukos (prieš dvejus metus baigiau Vilniaus universiteto Religijos studijų ir tyrimų centro magistrantūros programą) – vėl studentas.