Pradedančios budistės dienoraštis

Facebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail

Birželio 1-oji
Šiandien priėmiau prieglobstį. Nieko nesupratau, tačiau buvo įdomu. Lama kalbėjo apie kažkokį prašvitimą. Ta proga nusipirkau dvi šimto vatų lemputes ir prožektorių už 15 litų.

Birželio 3-ioji
Šiandien meditavau su budistais jų centre. Nieko nesupratau, bet buvo labai įdomu. Mokiausi dainuoti kažkokio Mahakalos puodą. (Kaip supratau, čia tokia indų liaudies daina.) Sekėsi nekaip. Nuo rytojaus einu pas logopedą.

Birželio 4-oji
Prožektorius neveikia. Labai supykau. Skambinau budistams paklausti, ką daryti. Sakė, reikia dirbti su pykčiu. Bandžiau vėl supykti. Neišėjo. Ta proga suvalgiau šokoladinių saldainių dėžutę. Dabar liūdžiu. Aš stora.

Birželio 7-oji
Su pykčiu išploviau indus. Rytoj einu pirkti naujų lėkščių. Išvada Nr. 1: budizmas labai brangi sporto rūšis.

Birželio 9-oji
Valio! Budizmas, pasirodo, yra ne sportas. Nemėgstu sporto nuo mokyklos laikų, nes po fiziologinės mankštos, kurią man asmeniškai vesdavo fizinio mokytojas, baisiai skaudėdavo tarpvietę. Budizmas – yra religija. Taip man sakė kirpėja.

Birželio 11-oji
Ėjau į knygyną nusipirkti knygos apie religijas. Visos knygos apie religiją su labai neįdomiais paveiksliukais, dėl to knygyne labai nuliūdau, tačiau pagelbėjo simpatiškas vyriškis, pakvietęs išgerti kavos. Rytą jis man už 10 litų pardavė knygą „Religija žaliems“. Nuotaika prasta – mano spintoje nė vieno žalio drabužio, o kirpėja neleido man dažytis plaukų žaliai. Sako, netinka prie mano gyvenimo būdo.

Birželio 13-oji
Skaičiau „Religiją žaliems“. Pirmas skyrius vadinasi „Sveikiname įsigijus puikų pirkinį – skalbimo mašiną „Viatka avtomat“. Labai įdomu. Antrame skyriuje „Paruošimas skalbimui“ užstrigau. Rytoj einu pirkti būgno. Knygoje parašyta, kad prieš darbą reikia įsitikinti, kad jame nėra pašalinių daiktų.

Birželio 14-oji
Budistai sakė, kad mano nusipirkta knyga, žinoma, yra labai naudingas daiktas, tačiau budizmui netinka. Labai nuliūdau. Man parodė „Trumpąją prieglobsčio meditaciją“. Patarė daryti. Kaip visuomet pamiršau paklausti, iš ko būtent ji daroma. Gerai, kad mano pažįstamas dirba statybinių prekių parduotuvėje. Gal jis patars.

Birželio 16-oji
Buvau pirkti detalių „Trumpajam prieglobsčiui“. Pažįstamas iš statybinių prekių parduotuvės davė kažkokį sunku ryšulį ir liepė sumokėti į kasą 600 litų. Labai brangu.

Birželio 17-oji
Bandžiau surinkti „Trumpąjį prieglobstį“. Išėjo unitazas. Keista.

Birželio 18-oji
Šiandien budistams pasigyriau jau padariusi „trumpąjį prieglobstį“. Budistai išpūtė akis – jie sakė, kad tai neįtikėtina. Vėliau klausė, ar aš kartojau mantrą. Sakiau, kad ne. Liepė daryti iš naujo. Grįžusi dariau iš naujo. Vis tiek išėjo unitazas. Labai keista.

Birželio 20-oji
Budistai sako, kad reikia daryti kažkokius nusilenkimus. Rytoj žadėjo parodyti kaip. Deja, iš visų suknelių švarią turiu tik labai aptemptą – su ja nepasilankstysi. Reikės paprašyti, kad leistų daryti reveransus. Mokykloje šokių ratelio vadovė sakė, kad tai yra mano arkliukas. Nuo to laiko labai myliu gyvūnus.

Birželio 24-oji
Šiandien atvažiavo budistų mokytojas. Visą rytą laksčiau po kanceliarinių prekių parduotuves – ruošiausi mokslo metams. Įdomu, ar sunkius namų darbus jis užduos?

Birželio 26-oji
Po dviejų dienų paskaitų mokytojas išvyko nežinoma kryptimi. Namų darbų neuždavė. Mane labai gyrė – sakė, kad esu labai gabi mokinė. Tai išgirdę visi budistai tiesiog kvatojo iš džiaugsmo. Jie labai nuoširdūs žmonės.

Birželio 27-oji
Skaitau knygą „Kokie daiktai yra“. Įdomu, kur čia rašo apie lygintuvus?

Birželio 28-oji
Knyga „Kokie daiktai yra“ – ne apie daiktus, o apie reiškinius. Taip man sakė chebra iš centro. Nekantrauju perskaityti apie save. Nes aš irgi, pasirodo, ne žmogus, o reiškinys. Taip man sakė bilietus pardavinėjantis troleibuso vairuotojas po to, kai aš paklausiau, kiek kainuoja vienas 19 val. į „Lietuvos“ kino teatrą. Aš iš karto supratau, kad jis irgi budistas, ir pasiūliau padaryti porą nusilenkimų ryšiams sutvirtinti. Chm… Nusilenkimai kažkodėl labai priminė fizinio mokytojo fiziologinę mankštą. Gal jis irgi buvo budistas?

Birželio 29-oji
Šiandien mergos iš centro sakė, kad troleibuso vairuotojas ir fizinio mokytojas mane išnaudojo. Po to jos parodė tikruosius nusilenkimus. Man labiau patinka fiziologinė mankšta.

Liepos 1-oji
Chebra sakė, kad medituoti galima bet kada ir visur. Šiandien meditavau mikriuke. Kai ėmiau dainuoti Mahakalos (logopedas nepadeda, ot šūdas) pudžą (ne puodą, pasirodo), vairuotojas iškvietė greitąją. Nesupratau kodėl. Jis atrodė labai sveikai, o be manęs, mikriuške daugiau nieko nebuvo. Atvažiavę daktarai norėjo mane paskiepyti nuo pasiutligės. Tačiau persigalvojo. Atlikom fiziologinę mankštą su vairuotoju ir sanitaru. Chm… Gal vis dėlto darysiu tuos nusilenkimus. Nuo jų bent tarpvietės neskauda.

Liepos 2-oji
Vėl nuėjau į budistų centrą. Šiandien chebra kalbėjo apie karmos dėsnį. Sakė, kad visą pasaulį (daiktus ir visa kita) susikuriam savo žodžiais, mintim ir veiksmais. Grįždama nusipirkau džiovintų slyvų ir nutariau vakarienei susikurti vištą. Kūriau gal dvi valandas. Pratrydau. Nuo slyvų. Vištos sukurti nepavyko. Gal reikia labai daug pratintis, kad pavyktų? Arba pradėti nuo smulkmenų? Rytoj pabandysiu susikurti degtuką.

Liepos 3-ioji
Visos kalbos apie kūrybą mintimis – nesąmonės. Aš per daug protinga, kad jie mane apkvailintų. (Vėliau) O jeigu pabandyčiau picą?

Liepos 5-oji
Vakar buvo mano gimtadienis. Savo geriausioms draugėms jau anksčiau pasigyriau, kad esu budistė ir siekiu prašvitimo. Vakarėlyje išgėrėm daug amareto ir meditavom į unitazą. Karmos dėsnis egzistuoja. Šiandien iš tiesų jaučiuosi šūdinai. Unitazas dingo.

Liepos 6-oji
Kažkas mūsų kieme sudaužė unitazą. Kaimynai sakė, kad, matyt, jis iškrito pro langą. Unitazas labai panašus į mano „trumpąjį prieglobstį“. Užjaučiu netekusius – pati už tokį pat mokėjau 600 litų. Maniškis kol kas neatsirado.

Liepos 7-oji
Nutariau pradėti daryti nusilenkimus. Mergos iš centro sakė, kad reikėtų lentos nusilenkimams. „Maximoj“ radau puikią ir nebrangią (139 litai) lyginimo lentą. Tikiuosi, tiks. (Vėliau) Taip ir nesupratau, kam nusilenkimams reikalinga lenta. Kol kas ant jos padėjau savo mėgstamą pelargoniją.

Liepos 8-oji
Iš chebros centre gavau dovanų malę. Jie sakė, kad tai skaičiavimo mašinėlė mantroms skaičiuoti. Labai subtilus ir egzotiškas dalykėlis. Viena problema – nesuprantu, kur dedasi batareikos ir kaip ją įjungti. Kol kas naudojuosi skaičiuotuvu, kurį mama padovanojo gimtadienio proga. Nors ji sakė, kad tą skaičiuotuvą reikia naudoti norint skaičiuoti kalorijas ir dienas tarp susirgimų, tikiuosi, kad nuo mantrų jis nesuges.

Liepos 9-oji
Šiandien aš nusiteikusi filosofiškai. Atradau tiesioginį ryšį tarp nusilenkimų, išjungto šaldytuvo ir majonezo. Majonezas sugenda, jei savaitę darai nusilenkimus išjungusi šaldytuvą.

Liepos 10-oji
Daugiau dienoraščio neberašysiu. Vakar daviau paskaityti savo mamos draugėms – jos labai džiaugėsi ir krykštavo. Padariau išvadas. Nėra čia ko švaistyti rašytojos talento kažkokiems dienoraščiams. Nuo rytojaus rašysiu knygą: „Trapi šviesiaplaukė gėlelė šiuolaikiniame kelyje į prašvitimą“.

Facebooktwitterpinterestlinkedintumblrmail

8 mintys apie “Pradedančios budistės dienoraštis”

  1. Egle, man atrodo, kad šis rašinėlis – tiesiog bukumo religine tematika satyra, o ne – pasityčiojimas iš kažkokios konkrečios religijos. „Budistai“, skirtingai nuo pagrindinės veikėjos, vaizduojami pakankamai pozityviai. Tikiuosi šis interneto viešosios erdvės kūrinys, kuriam, prieš publikuodamas, pridėjau lietuviškas raides, neįžeidžia budistų religinių jausmų.

  2. butu juokinga (net man, pati esu budiste), jeigu virsuje nebutu uzrasyta, kad tai „Donato Glodenio puslapiai”, t.y. ministerijos pareiguno, atsakingo uz religiniu bendruomeniu veikla! Kaip sake vienas, vieno Bulgakovo kurinio veikejas, eta kakoj ta pazor…

  3. siek tiek juokinga, bet galima daug geriau parasyt. Linkiu kelti lygi 🙂 Siaip tai absurdiska nesamone 🙂

  4. Mhm… Idomu… Juokinga 🙂 Bet jei gyvenime is tikro tokiu zmoniu yra, tai man gaila… 🙂

  5. va cia tai sedebras:)tikiuosi cia tik fantazija,nerealus rasinelis.uf geras.rasiusi rasytoja jai nores gali parasyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

„Deja, Lietuva yra įvairi“